Dwa dobre starty Marka Konwy w Czechach i Austrii

Dwa dobre starty Marka Konwy w Czechach i Austrii

Plan na weekend 42/2018
Marek Konwa po startach w Holandii
Neff na EKZ CX, B’TWIN na Di2 za 4999, Podsumowanie 2017 | Program Cykliczny #MTBXCPL 03.01.2018
Wyniki – 21-22 października 2017
Plan na weekend 42/2017

Marek Konwa z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w miniony weekend wziął udział w dwóch wyścigach. W Toi Toi Cup C1 Mlada Boleslav zajął 4. pozycję, a w Stadl-Paura C2 zawody ukończył na 2. miejscu.

Zawodnik po krótkiej przerwie spowodowanej chorobą wrócił na trasę, zajmując bardzo dobre pozycje w dwóch wyścigach. Tym razem trasy były bardzo śliskie i wymagały nienagannej techniki. Marek Konwa cały czas utrzymywał się w czołówce, co pozwoliło mu zająć wysokie miejsca.

Komentarz zawodnika:

Marek Konwa – 4. miejsce w Toi Toi Cup C1 Mlada Boleslav

Ostatnia edycja Toi Toi Cup C1 Mlada Boleslav po prawie 3 tygodniowej przerwie spowodowanej chorobą wracam na linie startu. Były moje warunki na trasie, temperatura w okolicach zera, dlatego też trasa bardzo śliska, a miejscami nawet oblodzona. Na pierwszej rundzie działy się różne dziwne rzeczy i niektórzy zaliczali upadki, włącznie ze mną. Czułem się dobrze, jechałem w czołówce od samego początku, cały czas w okolicach 4-5 miejsca. Do czołowej trójki momentami brakowało niewiele. Tym razem zabrakło trochę w końcówce. Po tak długiej przerwie bez ścigania, ostatecznie kończę tuż za podium na 4. miejscu! Dziękuje bardzo ekipie z Gościęcina za mega doping na trasie.

Marek Konwa – 2. miejsce w Stadl-Paura C2

Na zakończenie udanego weekendu brakowało tylko podium. W niedzielnym wyścigu Stadl-Paura C2 wystartowała bardzo podobna stawka zawodników, jak dzień wcześniej. Temperatura niestety nie była już tak łaskawa i na zamarzniętej trasie tańcowaliśmy jak na łyżwach. Przynajmniej działo się coś ciekawego podczas bardzo szybkiego wyścigu. W drugiej części wyścigu odjechaliśmy w czwórkę i miedzy nami rozegrała się walka o zwycięstwo. Najlepszy okazał się młody Belg Loockx Lander, ja wjechałem na metę 7 sekund za nim, a trzeci był Emil Hekele. Teraz czas na kolejną porcję treningów oraz święta w domu.

COMMENTS

DISQUS: 0