Najpopularniejsze smary do łańcucha [zestawienie]

HomeSprzęt

Najpopularniejsze smary do łańcucha [zestawienie]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trochę suchar, ale trochę stara prawda – „kto smaruje ten jedzie”. W przypadku roweru trudno sobie wyobrazić poprawną pracę napędu bez dobrze nasmarowanego łańcucha. Co prawda wielu z nas zdaje się zapominać, że „co za dużo, to nie zdrowo” i nie tyle zabezpiecza łańcuch smarem, co wręcz go nim zalewa.

Abstrahując jednak od tego ile tego smaru trzeba nałożyć, to trzeba też wiedzieć co nakładać. I tak jak ostatnio większość tego rodzaju zestawień, także to powstało w oparciu o ankietę na grupie #mtbxcpl. Ponad 600 oddanych głosów to odpowiednio duża reprezentacja pozwalająca na wskazanie najpopularniejszych i jednocześnie pewnie sprawdzonych smarów do łańcucha. Lista obejmuje naprawdę wiele pozycji, ale tradycyjnie skupię się tylko na czołówce. 1

Finish Line

Firma Finish Line powstała 25 lat temu i od tego czasu zajmuje się opracowywaniem i produkcją rowerowych środków smarujących pozostając w ścisłej współpracy z koncernem DuPont w zakresie wymiany technologicznej oraz dostępu do najnowszych osiągnięć przemysłu chemicznego. Dzisiaj Finish Line to marka najbardziej uznana w branży rowerowej a smary do rowerów oraz środki do ich czyszczenia dostępne są w ponad 45 krajach na całym świecie. W ofercie możemy znaleźć kilka wariantów m.in. Cross Country, Teflon Plus, Ceramic Wet Lube, Ceramic Wax Lube, Kry Tech…

Link 2

Rohloff

Olej do łańcucha Rohloff jest uważany za jeden z najlepszych! Przeznaczony do łańcuchów rowerowych, linek sterujących, pedałów, przerzutek, wolnobiegów i wszystkich innych ruchomych elementów, które mogą być narażone na rdzewienie, wnikanie wody. Skład oparty na oleju syntetycznym i specjalnych dodatkach DSC gwarantuje maksymalną wydajność smarowania, idealną wodoodporność i ochronę przed korozją.

Link 3

Shimano

Marki Shimano nie trzeba nikomu przedstawiać. W ofercie oprócz osprzętu oraz narzędzi ma dwa rodzaje smaru do łańcucha – jeden w formie aerozolu, a drugi w butelce. 4

Expand

Marka Expand od ponad 15 lat rozwija swoją gamę produktów co roku oferując nowe wzory podążając za trendami panującymi na rynku. Bogaty park maszynowy i współpraca z laboratorium chemicznym pozwala nam wdrażać coraz bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Dzięki rozbudowanej sieci kontaktów komponenty używane w procesie produkcyjnym pochodzą od czołowych europejskich producentów. W ofercie rowerowej znajdziemy pięć różnych smarów dopasowanych do różnych warunków pogodowych.

Link 5

Brunox Top-Kett

Produkty marki Brunox® to najwyższej klasy preparaty antykorozyjne, czyszczące, smarujące i konserwujące. Marka posiada dedykowaną linię produktów dla czyszczenia i konserwacji rowerów oraz broni.

Link 6

Fenwick’s

Fenwick’s zapoczątkował swoje istnienie w 1995 roku, w charakterze niewielkiego rodzinnego biznesu. Genezą jego powstania była potrzeba stworzenia przyjaznego środowisku preparatu, który z powodzeniem będzie stosowany do czyszczenia samochodów kempingowych, mebli ogrodowych i ram okiennych UPVC, a będąc jednocześnie środkiem biodegradowalnym nie wpłynie niekorzystnie na otaczającą przyrodę.

W ofercie znajdziemy dwa rodzaje smaru uniwersalnego oraz wersję przeznaczoną na mokre warunki.

Link 7

Muc Off

Muc Off to marka znana z wszelkie maści kosmetyków do mycia i pielęgnacji rowerów. W ofercie smarów znajdziemy kilkanaście różnego rodzaju smarów, łącznie z takim, który powinien zachować swoje właściwości nawet przy -50 stopniach Celsjusza. Ciekawostką jest także fakt, że marka Muc Off współpracuje z Team Sky i smar sygnowany logo drużyny jest także w ofercie.

Link 8

Morgan Blue

Producent Morgan Blue na swojej stronie chwali się współpracą zarówno z kolarzami szosowymi, jak i przełajowymi – możemy zobaczyć logotypy Movistar, AGR2, Katusha Alpecin, ale także także takich zawodników jak Wout van Aert czy Mathieu van der Poel. W ofercie w zasadzie są dwa rodzaje smaru – jeden w wersji Race Oil w opcjach w butelce oraz aerozolu oraz jeden Syn Lube w butelce.

Link

Ankieta jest cały czas aktywna, więc w każdej chwili możesz oddać swój głos albo wpisać w komentarzu swoje spostrzeżenia czy uwagi.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0