Bike Adventure 2019. Zapisy wystartowały

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Bike Adventure 2019. Zapisy wystartowały

4 dni, dwa dystanse, prawie 250 km jazdy i 8000 m przewyższeń. Szklarska Poręba, Karkonosze i Góry Izerskie. Od 29 czerwca do 2 lipca 2019 r. Zapisy ruszyły w mikołajkowy wieczór, 6 grudnia. Jedyna polska etapówka wpisana do kalendarza UCI zaprasza. Jedziemy?

Ten wyścig ma już odpowiednią renomę, rok po roku bije rekordy frekwencji i przyciąga coraz więcej uczestników z zagranicy. Startuje w nim ścisła polska czołówka i cały zastęp chętnych na przeżycie i przejechanie tej kolarskiej przygody. W 2018 r. na starcie stanęli reprezentanci prawie dwudziestu krajów. Bike Adventure ściąga do Szklarskiej Poręby nie tylko zawodników startujących w wyścigu UCI, bo równolegle toczy się przecież rywalizacja na obu dystansach – i w klasyfikacji Open, i w kategoriach wiekowych, i w klasyfikacji drużynowej, i w parach. Bike Adventure na pewno jest magnesem dla wszystkich tych, dla których maraton to za mało, którzy chcą się „wyjeździć” w górach i przez kilka dni skupić się tylko na ściganiu. Na hasło „Bike Adventure” odzew powinien być tylko jeden: „Przyjeżdżamy!”.

Ostateczny termin na zgłoszenia do wyścigu upływa 10 czerwca 2019, a limit startujących ponownie został ustalony na 600 osób. Znika nazwa FUN – krótszy dystans w 2019 roku będzie nosił nazwę CLASSIC, a dłuższy to wciąż PRO. Zawody tradycyjnie rozegrane zostaną na izerskich i karkonoskich szlakach, a sprawdzoną bazą będzie Szklarska Poręba. Dwa etapy odbędą się w Karkonoszach, a dwa w Górach Izerskich. Wśród nowości i zmian pojawia się odrębna klasyfikacja rowerów elektrycznych.

Do końca tego roku obowiązuje najniższa opłata startowa – tylko 449 PLN. Pary zapłacą 749 PLN za team, a zawodnicy UCI 549 PLN lub 150 euro. Limit 600 uczestników może być osiągnięty wcześniej niż 10 czerwca, dlatego naprawdę warto się pośpieszyć. Równolegle toczyć się będzie rywalizacja w klasyfikacji UCI na dystansie PRO oraz klasyfikacja Open na dystansach PRO i CLASSIC – we wszystkich kategoriach przewidzianych regulaminem. Jednych skuszą trofea i nagrody finansowe, a innych wytęsknione medale czekające na mecie ostatniego, czwartego etapu…

W roku 2018 w rywalizacji UCI na dystansie PRO triumfował Adrian Brzózka (UCI MTB Team JBG2 CryoSpace), a wśród kobiet Janka Keseg Stefkova z reprezentacji narodowej Słowacji. Wyścig OPEN na tym dystansie wygrał Mathias Frohn (Team Firebike Handelshof, Niemcy), a najlepszą kobietą okazała się Nadia Kolomiets (Ghost Team Ukraine). Na dystansie FUN, który w nadchodzącym roku został przemianowany na CLASSIC pierwsze miejsca zajęli Jannick Kossak (Niemcy, Focus Rapiro Racing Team) i Zuzanna Krzystała (SUP Lifting Team Bugla Bike Service).

Wspominać tegoroczną rywalizację i wyścigi z lat poprzednich zawsze jest miło i zawsze warto do nich wracać – tym bardziej, że przez tych kilka wakacyjnych dni zawsze panuje w Szklarskiej świetna atmosfera, a kolarze są po prostu wszędzie. Wyścig i jego uczestników widać i słychać i to oni wtedy „rządzą” pod Karkonoszami. Pora jednak napisać kolejny rozdział tej historii: czas na Bike Adventure 2019!

Zapisy, szczegóły, informacje, regulamin: https://bikeadventure.pl

COMMENTS

DISQUS: 0