Flesz / 11 / 12 / 2018

HomeFlesz

Flesz / 11 / 12 / 2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Dzisiejszy Flesz skupiony przede wszystkim na roszadach personalnych w drużynach oraz pierwszych planach startowych zawodników na sezon 2019. Na początek przypomnienie jednego z ważniejszych, jeśli nie najważniejszego w ostatnich miesiącach. Jolanda Neff zerwała kontrakt z Kross Racing Team i w sezonie 2019 oraz pewnie także kolejnych, będzie jeździć w barwach Trek Factory Racing. Lukę po Jolce ekipa z Przasnysza szybko załatała Czechem, Ondrejem Cinkiem. Wróble też ćwierkają, że szeregi KRT może wzmocnić dotychczas jeżdżących w barwach Treka, Hiszpan Sergio Mantecon Gutierrez. Pewnie niedługo dowiemy się ile w tym prawdy…


Gunn Rita Dahle Flesja kończy profesjonalną karierę


Od dawna można było słyszeć pytania o to, jak długo Gunn Rita będzie jeszcze się ścigać. Oto nadszedł ten dzień, w listopadzie ogłosiła zakończenie profesjonalnej kariery sportowej, ale kolarstwa nie opuszcza. W kolejnych latach będziemy mieli okazję słyszeć o niej i jej działaniach jako ambasadorki marki Merida, wieloletniego sponsora.

Ponad 20 lat dominacji w kolarstwie górskim. Nikt nie może się z nią równać, nie ma drugiego takiego zawodnika. Karierę kolarską rozpoczęła w 1995 roku mając już dużo doświadczenia w lekkiej atletyce, piłce nożnej czy bieganiu. Dziś na swoim koncie ma 30 zwycięstw w Pucharze Świata, 10 tytułów Mistrzyni Świata… najlepiej jednak wspomina pierwszy tytuł Mistrzyni Europy wywalczony w 2002 roku, złoty medal na Igrzyskach w Atenach w 2004 czy ponowne zwycięstwo w Mistrzostwach Europy XCO w 2011 roku, kiedy coraz więcej osób mówiło już dość otwarcie, że jest za stara na rywalizację w nowoczesnym XCO. Ostatnim ważnym sukcesem było 30 zwycięstwo w Pucharze Świata w Andorze.

Gunn Rita na przestrzeni lat była świadkiem niekończących się zmian w kolarstwie górskim. W początkach jej kariery rywalizacja w Pucharze Świata trwała ponad trzy godziny, by na przestrzeni lat ewoluować do super intensywnych, technicznych i wymagających 90 minut wyścigu.


Annika Langvad w Boels Dolmans


Brzmi jak transfer ze Specialized Racing, ale w rzeczywistości to kosmetyczna zmiana, która daje Dunce jeszcze więcej możliwości do rozwoju. Sponsorem sprzętowym Boels Dolmans jest Specialized, więc w kwestii rowerów nic się nie zmieni. Priorytetem pozostaje kolarstwo górskie, choć w sezonie dojdzie kilka wyścigów szosowych. Do tego w drużynie jest Anna van der Bregen, która już w 2018 roku pojawiła się na starcie Cyprus Sunshine Cup oraz Pucharu Świata w Val di Sole. Ostatnio pojawiły się informacje, że te dwie zawodniczki miałyby stanąć na starcie Cape Epic 2019.


Kontuzja Pauline Ferrand Prevot


Pod koniec listopada PFP za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że od czterech lat zmaga się z narastającym dyskomfortem w lewej nodze, w której przy dużych obciążeniach traci czucie. W ostatnich tygodniach ból w nodze zaczął występować także poza treningami. W związku z tym do czasu zdiagnozowania problemu oraz jego zaradzeniu rezygnuje z mocnych treningów oraz zaplanowanych startów przełajowych. W dniu 12 grudnia zaplanowaną ma wizytę u jednego z najlepszych specjalistów. Trzymamy kciuki!


Nino Schurter Sportowcem Roku 2018 w Szwajcarii


Sukces Nino w konkursie na sportowca roku z naszej perspektywy to w zasadzie żadne zaskoczenie. No bo kto miałby być lepszy od Nino? Ale jeśli jesteś w Szwajcarii to stajesz w szranki m.in. z Rogerem Federerem. DZIESIĘĆ lat zajęło Nino pokonanie jednego z najlepszych tenisistów na świecie.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0