Plan na weekend 49/2018

Plan na weekend 49/2018

Wyniki 1-2 października 2016
Komentarze postartowe – 1(2)/2015 – CX Katowice
Bartosz Mikler (Victoria Helman Sport) – Mistrzostwa Polski CX, Sławno
Katarzyna Solus Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Bryksy Cross, Gościęcin
[PR] „Godzina w Piekle”: Pilis po raz trzeci w PP

Chyba pierwszy raz od czasu – czyli już kilka lat – jak śledzę przełaje, to w kalendarzu PZKol na sezon jest tyle dziur. Przed nami kolejny weekend, kiedy zawodnicy w kraju nie mają gdzie się ścigać. Żeby tego było mało, to też pierwszy raz – od czasu jak śledzę stronę PZKol – pojawił się konkurs na organizatora Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Chodzi oczywiście o te w styczniu 2020, bo za miesiąc spotykamy się w Strzelcach Krajeńskich.

To wszystko to są bardzo konkretne przesłanki, że nie dzieje się dobrze. Trudno mi dziś wyrokować, czy to brak organizatorów, czy może brak woli po stronie gmin i sponsorów gotowych pokryć niemałe koszty organizacji wyścigu. Na pewno coś jest na rzeczy.

Amatorzy kolarstwa przełajowego na pewno stawią się w sobotę 8 grudnia na starcie Scott Cyclocross Challenge w Nowogardzie oraz w niedzielę na Ustawce Syrenka CX na warszawskim Forcie Augustówka.

Dla prawdziwych zawodników u nas nie ma nic, ale nie trzeba daleko szukać. W sobotę Toi Toi Cup w czeskich Jabkenicach. Trochę dalej, w Belgii IKO Cyclocross w Essn oraz Vlaamse Druivencross w Overijse. Ponadto wyścigi przełajowe zaplanowane są także we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii ale także za oceanem w Stanach Zjednoczonych.

Z kolei w niedzielę w Japonii odbędą się mistrzostwa tego kraju.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0