Paweł Garczyk zasila szeregi CST 7R MTB Team

HomeINFORMACJE PRASOWEDrużyny

Paweł Garczyk zasila szeregi CST 7R MTB Team

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Podwójny mistrz Polski juniorów z 2018 roku dołącza do grupy CST 7R MTB Team.

Drużyna CST 7R MTB Team wzmacnia się przed nowym sezonem. Ekipa zaczyna od mocnego uderzenia, bowiem pierwszym zawodnikiem, który zasila team CST 7R jest Paweł Garczyk.

Paweł jest podwójnym mistrzem Polski juniorów. W 2018 roku zwyciężył w mistrzowskich wyścigach w Mrągowie, gdzie rywalizowano w cross country oraz w Wiśle, gdzie odbywały się zmagania w maratonie. Nowy kolarz CST 7R wygrał w swojej kategorii wszystko, co było do wygrania, jednak teraz konkurencja będzie znacznie mocniejsza. Wszystko przez zmianę kategorii na U23. Rywalizacja będzie zacięta, ale jesteśmy pewni, że nowy nabytek CST 7R MTB Team pokaże się w sezonie z jak najlepszej strony.

Przychodzisz do teamu CST 7R jako podwójny mistrz Polski juniorów z 2018 roku. Jakie są Twoje oczekiwania wobec drużyny?

Od mojej nowej drużyny oczekuję dobrych relacji, miłej atmosfery oraz wsparcia, które pomoże mi w osiąganiu jak najlepszych rezultatów. Jestem przekonany, że wszystko to dostanę, a w zamian drużyna może na mnie liczyć w każdej sytuacji.

Jakie cele stawiasz przed sobą na progu nowego sezonu?

W sezonie 2019 rozpoczynam swoje starty w kategorii U23. Chciałbym jednak nawiązać równorzędną walkę z czołowymi zawodnikami w tej grupie wiekowej. Moimi głównymi celami na przyszły sezon będzie walka o jak najwyższe lokaty mistrzostw Polski w maratonie oraz mistrzostw Polski w cross country. Zamierzam również pokazać się z jak najlepszej strony w wyścigach zagranicznych.

Poznałeś już swoją nową ekipę. Co na dzień dzisiejszy możesz powiedzieć o atmosferze panującej w teamie CST 7R?

Moje wrażenia po pierwszym spotkaniu z zawodnikami CST 7R MTB Team są bardzo pozytywne. Zespół stanowią ludzie otwarci, przyjaźni, chętni do współpracy i pozytywnie nastawieni do nowych zawodników. Taka atmosfera sprzyja osiąganiu dobrych wyników w sezonie.

Wokół siebie będziesz miał sporo doświadczonych kolarzy z mistrzem Polski Darkiem Batkiem na czele. Nic tylko korzystać z cennego doświadczenia kolegów.

Bardzo się cieszę, że będę miał wokół siebie wielu utalentowanych i doświadczonych zawodników z Darkiem na czele. Liczę, że ich pomoc i cenne doświadczenie przyczyni się do mojego rozwoju oraz osiąganiu coraz lepszych wyników.

Jakie, poza kolarstwem i rowerem, masz zainteresowania? Sport czy zupełnie inne dziedziny życia?

Sport towarzyszył mi od najmłodszych lat. Początkowo uprawiałem biegi przełajowe oraz taniec towarzyski. Moją przygodę z biegami i tańcem przekreśliła kontuzja. Wówczas usłyszałem od lekarza, że „biegaczem nie będę, ale kolarzem mogę być najlepszym”. Od tego momentu kolarstwo stało się moją pasją i sposobem na życie. Obecnie poza jazdą na rowerze bardzo lubię jeździć na nartach zjazdowych, biegać na nartach biegowych oraz grać w siatkówkę.

Źródło materiału – https://cst7rteam.pl/pierwsze-wzmocnienie,1270.html

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0