Plan na weekend 48/2018

HomeRóżności

Plan na weekend 48/2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po dwóch pełnych emocji weekendach z Pucharem Świata w kolarstwie przełajowym przychodzi chwila odprężenia. Wielu zawodników, także Mathieu van der Poel, udaje się na zgrupowania, które mają być przygotowaniem do drugiej części sezonu przełajowego. Zwieńczeniem będą oczywiście Mistrzostwa Świata w lutym, ale do tego czasu jeszcze co weekend, a w zasadzie co sobota i co niedziela wyścig.

Nieobecność czołowych zawodników na starcie może być okazją do tego, żeby kilka osób z drugiej linii miało okazję się pokazać. Co dla nas kibiców może być tylko jeszcze bardziej interesujące, bo nie ma nic lepszego niż zacięta rywalizacja. Czy mam rację okaże się już w weekend.

Od piątku do soboty po raz kolejny w belgijskim Mol rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym Masters. Nie wiem czy ktoś od nas się wybiera. Pewnie tak, bo w kraju w zasadzie pustynia. W Kurowie i Złotowie co prawda są wyścigi przełajowe z kalendarza PZKol, ale tylko kategorii „A”, więc na starcie nie należy spodziewać się zbyt wielu osób. To na pewno tłumaczy też duże zainteresowaniem wyścigiem Syrenka CX, który odbędzie się w sobotę na błoniach Stadionu PGE Narodowego w Warszawie.

Z kolei w niedzielę w Banskiej Bystrycy odbędą się Mistrzostwa Słowacji. Już od kilku lat odbywają się w pierwszy weekend grudnia, co pozwala organizatorom uniknąć tej bardziej zimowej aury, która ostatnio dość często przypada na styczeń. Może tą drogą powinna też pójść Polska, która czasem w styczniu musi mierzyć się z kilkunastostopniowymi mrozami.

No i najważniejsze. 1 grudnia to też zwyczajowy moment rozpoczęcia przygotowań do kolejnego sezonu dla kolarzy górskich. Maja Włoszczowska, Katarzyna Solus Miśkowicz, Gabriela Wojtyła czy Michał Topór ogłosili start przygotowań na FB. Tak więc nie ma co się oglądać na innych, tylko do roboty!

A jeśli jeszcze nie zrobiłeś „rachunku sumienia” po zakończonym sezonie, to może nasza doroczna ankieta Ci w tym pomoże.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


W kraju


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0