Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent) – Super Puchar Polski – XXIV Bryksy Cross, Gościęcin

Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent) – Super Puchar Polski – XXIV Bryksy Cross, Gościęcin

Mostki Accent Seventeen
Koła MTB – fabryczne i na zamówienie
Wyprzedaż rowerów górskich [2018]
Rękawiczki Accent Impulse
Rękawiczki Accent Effect

Liczyłem na duże błoto. Długoterminowa prognoza pogody, którą obserwowałem już od poniedziałku mówiła ze tak miało być. Blota było mało. Za to zakręty były śliskie, a gumy były mocno oklejone mieszanka trawy i gliny.

Na trasę wjechałem tradycyjnie o 13. Sprawdziłem jakie ciśnienie w kołach będzie najbardziej optymalne. Przypomniałem sobie zakręty, bo trasa niewiele się zmieniła. Wybrałem najlepsze ścieżki.

Na starcie ponad 60 zawodników. Była cała Polska czołówka. W rundę wjeżdżam drugi za Markiem Konwą. Na pierwszym podbiegu, zrobiłem mały błąd. Marek odjechał a ja zawisłem. Za mną grupka pościgowa z Kosteckim i Michalskim. Na trzeciej rundzie spadła mi szytka (małe ciśnienie i szybka prędkość na zakręcie, wyrywa mi szytke z obręczy) przymusowe zatrzymanie i założenie jej na miejsce. Kostecki mnie wyprzedził. Dojechałem do niego i tak jechaliśmy kolejną rundę. Patryk zaliczył upadek na najszybszym zjeździe. Za mną chłopacy mieli już większa stratę niż na do Marka (jakieś 25 s). Próbowałem odrobić, ale jechałem zbyt nerwowo i robiłem dużo małych błędów. Tego dnia muszę uznać wyższość bardziej doświadczonego kolegi. Kończę ściganie na drugim miejscu.

COMMENTS

DISQUS: 0