Nowy Canyon Neuron CF 2019 – komfort i wygoda

HomeINFORMACJE PRASOWESprzęt

Nowy Canyon Neuron CF 2019 – komfort i wygoda

Właśnie zaprezentowano nową odsłonę modelu neuron, który do tej pory kojarzył nam się z aluminiowym trailowym rowerem ze skokiem 130 mm.

Teraz przyszedł czas na karbon i odświeżenie konstrukcji ramy. Zmienia się mocowanie dampera, linki zawieszenia, a także geometria, która ma dawać maksimum komfortu i wygody, bo nowy Neuron CF jest głównie na to nastawiony. Nie mamy już tylko do czynienia z rowerem, który jest skonstruowany bardziej dla tych, którzy więcej jeżdżą w dół. Karbonowy Neuron czerpie sporo od racingowego modelu LUX i może się także nadawać na długi górski maraton, ale może być też idealnym sprzętem do przejechania etapówki.

Canyon przygotował wersje dla mężczyzn i dla kobiet, a różne rozmiary ram mają odpowiedniej wielkości koła. Do tego rozwiązania Canyon nas już przyzwyczaił, ale warto, o tym przypomnieć.

Nowoczesny, komfortowy i wszechstronny

Ze swoimi czystymi liniami i charakterystycznym designem Neuron CF stanowi kolejny krok naprzód dla naszych projektantów. Idealnie pasuje do innych rowerów MTB z pełnym zawieszeniem w naszej ofercie. Zrównoważona geometria modelu Neuron zapewnia sportowy charakter bez poświęcania komfortu. Mniejsze rozmiary otrzymały niższy przekrok dzięki obniżeniu górnej rury i suportu. Modele Neuron CF i AL są – dzięki 130 mm skoku zawieszenia – tak samo sprawne na podjazdach jak i na zjazdach. Neuron To rower na każdą okazję, od szybkiej rundy po pracy przez całodniową wycieczkę po alpejską etapówkę.

Nowe zawieszenie

Poziome ustawienie tylnego amortyzatora i precyzyjnie zaprojektowana kinematyka zawieszenia poprawia czułość na małych nierównościach i pozwala na obniżenie przekroku dla większej swobody na trasie. Elementy zawieszenia wykonane ze wzmocnionego włóknami tworzywa idealnie łączą się z designem ramy. Metalowe inserty na łożyska podnoszą trwałość tych części. Duża wartość anti-squat pozwala na szybkie przyspieszanie i efektywne napędzanie roweru a całość zapewnia ciągły kontakt tylnego koła z podłożem.

W pełni karbonowa rama

Zarówno przedni jak i tylny trójkąt modelu Neuron jest wykonany z wytrzymałego włókna węglowego. Przekroje profili są uzależnione od rozmairu ramy co oznacza, że nawet największe modele charakteryzują się doskonałą sztywnością w mniejsze mogą być lżejsze. Zmniejszenie dolnej rury ramy o 3 mm w rozmiarach XS i S ograniczyło masę tego elementu a 7 mm więcej w rozmiarze XL zwiększyło sztywność o 23%. Użytkownik o każdego rozmiaru otrzymuje rower dopasowany do swoich parametrów.

Geometria

Zrównoważona geometria modelu Neuron zapewnia sportowy charakter bez poświęcania komfortu. Mniejsze rozmiary otrzymały niższy przekrok dzięki obniżeniu górnej rury i suportu co poprawia prowadzenie obniżając środek ciężkości. Przekroje profili uzależnione od rozmiaru oznacza, że nawet największe rozmiary maja doskonałą sztywność.

Pomysł na łożyska

Aby bez problemów jeździć po szlakach przez cały rok zastosowaliśmy wytrzymałe, stosowane w przemyśle łożyska z podwójnym uszczelnieniem a wszystko zamknęliśmy pod dodatkową osłoną. Główna oś obrotu posiada dwa łożyska po stronie napędu aby lepiej znosić siły generowane przez łańcuch i zwiększyć sztywność konstrukcji.

27,5″ czy 29″ ?

W zależności od rozmiaru Neuron posiada koła 27,5 lub 29 cali. To pozwala nam idealnie dobrać wielkość roweru do parametrów użytkownika. Mniejsze koła zastosowaliśmy w rozmiarach XS i S, większe w M, L i XL. Zadbaliśmy o to aby pozycja na każdym z rozmiarów była taka sama – wygodna ale ze sportowym charakterem i utrzymująca użytkownika “w środku roweru” dla jak najlepszego prowadzenia.

 

Znamy już też ceny konkretnych modeli:

Canyon Neuron CF 8.0 – 12 229 pln – https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/2019/neuron-cf-8-0.html

Canyon Neuron CF 8.0 WMN – 12 229 pln – https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/2019/neuron-wmn-cf-8-0.html

Canyon Neuron CF 9.0 – 14 499 pln – https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/2019/neuron-cf-9-0.html

Canyon Neuron CF 9.0 WMN – 14 449 pln – https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/2019/neuron-wmn-cf-9-0.html

Canyon Neuron CF 9.0 SL – 16 799 pln – https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/2019/neuron-cf-9-0-sl.html

Canyon Neuron CF 9.0 Unlimited – 25 499 pln – https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/2019/neuron-cf-9-0-unlimited.html

COMMENTS

DISQUS: 0