Karol Michalski (Pronghorn Racing) – Puchar Świata w kolarstwie przełajowym, Tabor

HomeKomentarze

Karol Michalski (Pronghorn Racing) – Puchar Świata w kolarstwie przełajowym, Tabor

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W sobotę po raz drugi w życiu wystartowałem w Pucharze Świata w cyklokrosie. Będąc raczej zaawansowanym, ale wciąż amatorem, cel mógł być tylko jeden – nie dać się doścignąć takim asom jak Mathieu van der Poel, co w praktyce oznacza nie zostać ściągniętym z trasy zanim by to miało nastąpić.

Runda w czeskim Taborze jest bardzo szybka, ale też dość ciężka z licznymi podbiegami i podjazdami oraz kombinacjami obydwu.

Po starcie z końca działy się oczywiście sceny dantejskie – po dwóch minutach wyścigu masz już minutę straty do czołówki próbując w tłumie innych głodnych sukcesu zawodników wdrapać się pod małą górkę, którą w normalnych warunkach podjeżdża się bez problemu. Taki początek już dość mocno determinuje Twoje dalsze szanse.

Czułem się jednak nieźle i udało mi się ukończyć wyścig na 46 miejscu, bez dubla, co uważam za mój mały sukcesik jadąc w takiej stawce.

fot. jmphoto


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0