Wyniki – 17-18 listopada 2018

Wyniki – 17-18 listopada 2018

Bartosz Mikler (Victoria Helman Sport) – CX klasa A, Hucisko / PP CX, Mikołów
Bartosz Mikler (Victoria Jarocin) – Puchar Polski CX – Sławno
Bartosz Mikler (Victoria Helman Sport) – IV Memoriał Marka Cichosza, Bytów

Najważniejsze emocje minionego weekendu wiązały się przede wszystkim z Pucharem Świata w kolarstwie przełajowym, który rozegrany został czeskim Taborze.

O ile w przypadku wyścigu mężczyzn obyło się bez niespodzianek, Mathieu van der Poel odjechał już na samym początku i prowadzenia nie oddał do końca, o tyle w wyścigu kobiet rozstrzygnięcie przyniosła dopiero ostatnia runda, gdzie odjechać udało się Lucindzie Brand. Mistrzyni Świata Sanne Cant zameldowała się dopiero na 6 miejscu ze startą kilkunastu sekund.

W elicie startowali Marek Konwa i Karol Michalski, na mecie byli odpowiednio na 33 i 46 miejscu.

W wyścigu juniorów startował Karol Dziambor, który zameldował się na 51 miejscu ze stratą sześciu minut.

Dzień później część zawodników teleportowała się do belgijskiego Hamme, gdzie rozegrana została kolejna runda DVV verzekeringne trofee, która padła łupem Mathieu van der Poel‘a oraz Annemarie Worst. Z kolei w EKZ CrossTour w Hitnau w elicie wygrał David van der Poel. W wyścigu wystartował Marek Konwa, który zajął 22 miejsce tracąc do zwycięzcy 3:29.

W kraju rywalizacja na rowerach przełajowych miała miejsce w Kartuzach, Laskowicach oraz Myśliborzu. Ale to ten drugi wyścig – “Owocowy przełaj”, zgromadził na stracie ponad 60 (!!!) amatorów ścigania w błocie. A niewątpliwą ciekawostką i atrakcją w rywalizacji elity była – tak jak rok temu – obecność Michała Kwiatkowskiego, który ostatecznie zajął 9 miejsce.

fot. photopress.be


Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Kartuzy


Elita:

  1. Bartosz Mikler – Victoria Jarocin Accent Team
  2. Patryk Kostecki – Domin Sport
  3. Adam Żuber – Ośka Warszawa

 

  1. Barbara Borowiecka – PrinzWear Szczepan Bike
  2. Magdalena Sadłecka – TKK Pacific Nestle Fitness
  3. Ewa Miłek – MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy (juniorka)
  4. Patrycja Lorkowska – TKK Pacific Nestle Fitness (U23)

U23:

  1. Dawid Jona- MGLKS Błękitni Paula Trans Koziegłowy
  2. Wojciech Ceniuch – Cartusia Kartuzy Bike Atelier
  3. Maciej Borkowski – UKKS Imielin Team

Junior:

  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Miłosz Ośko – Warszawski Klub Kolarski
  3. Szymon Pomian – UKS Wygoda Białystok

Masters I:

  1. Rafał Chmiel – FSD Sport
  2. Robert Banach – Banach Brothers
  3. Paweł Lempart – Team Sport

Masters II:

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Piotr Żebrowski – PTR Dojlidy Białystok
  3. Dariusz Hlek – Niezrzeszony

Masters III:

  1. Grzegorz Repiński – KSR Kościerzyna
  2. Edward Natkaniec – MLKS Baszta Bytów

Amator:

  1. Piotr Rzeszutek – KK Lew Lębork
  2. Paweł Znamirowski – LKS Trasa Zielona Góra
  3. Adam Deyk – Kartuzy

Pełne wyniki – link


Owocowy Przełaj – Laskowice


Elita:

  1. Bartosz Mikler – Victoria Jarocin Accent Team
  2. Patryk Kostecki – Domin Team
  3. Adam Żuber – Ośka Warszawa

 

  1. Magdalena Sadłecka – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  2. Agnieszka Bacińska – Mat Atom Deweloper

U23:

  1. Dawid Jona- MGLKS Błękitni Paula Trans Koziegłowy
  2. Wojciech Ceniuch – Cartusia Kartuzy Bike Atelier
  3. Maciej Borkowski – UKKS Imielin Team

 

  1. Patrycja Lorkowska – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  2. Anna Sagan – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  3. Karolina Kumięga – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team

Junior:

  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Jakub Musialik – MGLKS Błękitni Paula Trans Koziegłowy
  3. Miłosz Ośko – Warszawski Klub Kolarski

 

  1. Ewa Miłek – MGLKS Błękitni Paula Trans Koziegłowy
  2. Natalia Krześlak – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  3. Nicola Ostrowska

Masters I:

  1. Rafał Chmiel – FSD Sport
  2. Marcin Mróz – Ełk
  3. Paweł Lempart – Team Sport Kraków

Masters II:

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Jacek Rogowski – KSR Kościerzyna
  3. Dariusz Hlek – 2×3 mtb team

Masters III:

  1. Grzegorz Repiński – KSR Kościerzyna
  2. Edward Natkaniec – Bytów

Amator:

  1. Piotr Rzeszutek – KK Lew Lębork
  2. Kacper Belt – MTB Eldar Świecie
  3. Jarosław Prościński – Sport Serwis Team

 

  1. Edyta Jakubowska-Olech – MTB Eldar Świecie
  2. Anna Pawella – GK Stargard Gdański
  3. Edyta Kulesza – Warszawa

Pełne wyniki – link


Scott Cyclocross Challenge – Myślibórz


  1. Paweł Szczepaniak – PrinzWear Szczepan Bike
  2. Maciej Iwko – Thule Team
  3. Aleksander Gawryluk – Diversey Team

 

  1. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia

MTB:

  1. Miłosz Czechowicz – UKS Sportowiec Piła
  2. Grzegorz Kalenko – Bike Team roletki.home.pl
  3. Marcin Hemperek – SRS Szczecinek

Junior

  1. Kacper Fiszer – Real 64sto
  2. Jakub Mądry – Real 64sto
  3. Miłosz Zwierski – UKS Sportowiec Piła

Pełne wyniki – link, link, link

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0