Plan na weekend 46 / 2018

Plan na weekend 46 / 2018

REKLAMA
Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) – Toi Toi Cup, Czechy / EKZ CrossTour, Szwajcaria
Komenatrze postartowe 41(1)/2013
Szczepan Paszek (Bikestacja.pl) – Mistrzostwa Polski CX, Sławno
Adam Adamkiewicz (Real 64sto) o celach na drugą część sezonu
Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2017 – dzień #1 -Bieles, Luksemburg

Kolarskie święto… tak zawsze myślę, kiedy w kalendarzu UCI widzę Puchar Świata w kolarstwie górskim czy przełajowym. Najlepsze trasy, najmocniejsza stawka zawodników, no i relacja na dużym ekranie… Prawdziwa uczta w zasadzie dla każdego kibica kolarstwa. Tym razem przenosimy się do czeskiego Taboru, gdzie wcześniej odbywały się kilkukrotnie Mistrzostwa Świata. Na starcie zobaczymy na pewno Marka Konwę, Karola Michalskiego i Karola Dziambora. Miała być podobnie jak na ME CX szersza obsada juniorska, ale osoba odpowiedzialna za zgłoszenie przegapiła termin i UCI nie wyraziło zgody…

Reszcie pozostaje w takim razie startowanie w kraju. W sobotę Puchar Polski w Kartuzach, a niedzielę w Laskowicach Pomorskich “Owocowy Przełaj“, który w zeszłym roku zasłynął tym, że na starcie pojawili się między innymi Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już w niedzielę.

W niedzielę także m.in. zaliczany do DVV verzekeringen trofee Flandrencross, który rozegrany zostanie w belgijskim Hamme.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0