Wyniki – 3-4 listopada 2018

Wyniki – 3-4 listopada 2018

Adam Żuber: “jesteś tak dobry, jak twój następny wyścig”
Adam Żuber: “Numerkiem lubuskiego weekendu zostało 2”
Adam Żuber (Ośka Warszawa) – PP CX, Nielubie

Mathieu van der Poel obronił zdobyty w zeszłym roku w Taborze tytuł Mistrza Europy. Rok temu było mu trochę łatwiej, bo za swoimi plecami nie miał Wout van Aerta. W tym roku jednak mu nie przeszkodziło, już na drugim okrążeniu wypracował kilkadziesiąt sekund przewagi, którą na solo dowiózł do mety. Podium dopełnił Laurens Sweeck.

Marek Konwa zajął 25 miejsce tracąc 3:54.

Trzeba też przyznać, że o ile sama trasa była bardzo przełajowa, to pogoda była bardzo łaskawa. Zawodnicy startowali na krótko, na rundzie nie było błota, a wizyty w boksie technicznym były raczej efektem defektów niż konieczności wymiany roweru na czysty.

Najwięcej emocji przyniósł chyba wyścig elity kobiet, gdzie na początku rywalizacji oderwała się grupka sześciu zawodniczek – trzech Holenderek i trzech Belgijek. Po czterech okrążeniach zostały Holenderki oraz aktualna Mistrzyni Świata Sanne Cant. Najmłodsza, Annemarie Worst zaatakowała na ostatniej rundzie momentami mając nawet kilkanaście sekund przewagi. Ostatecznie linię mety przekroczyła 2 sekundy przed Marianne Vos i Denise Betsema.

W wyścigach pozostałych kategorii triumfowali odpowiednio w U23 Tom Pidcook (Wielka Brytania) oraz Calyn Del Carmen Alvardo (Holandia), a w Juniorach Pim Ronhaar (Holandia).

W wyścigu juniorów najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Jakub Musialik (38/+3:33). Dalej Antonii Olszar (48/+4:26) i Hubert Drobek (51/+5:06). Sebastian Żurek(56) i Karol Dziambor (57) zostali zdublowani, a Szymon Pomian nie ukończył rywalizacji (DNF).

W piątek oraz sobotę w ramach ME CX rozegrane zostały także wyścigi kategorii Masters:

M30-34:

  • Maksymilian Bieniasz – miejsce 9 / +2:10

M35-39:

  • Artur Stec – miejsce 17 / -2 okr

M40-44:

  • Arkadiusz Jusiński – miejsce 10 / +2:08
  • Mirosław Bieniasz – miejsce 17 / +2:42
  • Jarosław Wolcendorf – miejsce 19 / +3:01

M45-49:

  • Rafał Tłuszczak – miejsce 32 / -2 okr

M50-54:

  • Tomasz Jarząbek – miejsce 30 / +6:02

M55-59:

  • Grzegorz Repiński – miejsce 17 / +3:21

Pełne wyniki z ME CX pod linkiem.

W 2019 roku Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym zostaną rozegrane w północnych Włoszech, w miejscowości Silvelle w dniach 9-10 listopada. Do rywalizacji zostanie dołożony wyścigu w kategorii Juniorka.

Ostatnim sprawdzianem dla zawodników elity przed mistrzostwami kontynentu był czwartkowy Koppenbergcross, gdzie na każdej rundzie do pokonania był jeden z brukowych podjazdów znanych z wiosennych klasyków. Jak się okazało stał się dużym wyzwaniem dla MVDP, który rywalizację zakończył na miejscu 21, a WvA co prawda na trzecim, ale musiał uznać wyższość Toona Aertsa i Michaela Vanthourenthouta.

W rywalizacji kobiet wygrała Kim Van de Steene przed Alice Maria Arzuffi i Annemarie Worst.


Pan Amerykańskie Mistrzostwa w kolarstwie przełajowym – Kanada


Elita mężczyzn:

  • Curtis White – Cannondale p/b CyclocrossWorld (USA)
  • Michael van den Ham – Garneau Easton p/b Transitions Lifecare (Kanada)
  • Kerry Werner – Kona Maxxis Shimano (USA)

Elita kobiet:

  1. Maghalie Rochette – CX Fever p/b Specialized (Kanada)
  2. Ellen Noble – Trek Factory Racing CX (USA)
  3. Kaitlin Keough – Cannondale p/b CyclocrossWorld (USA)

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Cross Niepodległości – Kotowice


Elita:

  1. Adam Żuber – Ośka Warszawa
  2. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Patryk Kostecki – Domin Sport

U23:

  1. Wojciech Ceniuch – GKS Cartusia Bike Atelier
  2. Dawid Jona – MGLKS Błękitni Mexller
  3. Maciej Borkowski – UUKS Imielin Team

Kobiety:

  1. Barbara Borowiecka
  2. Magdalena Sadłecka – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  3. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia

Junior:

  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Szymon Janicki – LKS Ziemia Opolska
  3. Jacek Dudar – ULKS Huragan

Masters I:

  1. Szczepan Paszek – fitwheels.eu / bikestacja.pl
  2. Marcin Mróz – UKS Prostki
  3. Paweł Lempart – Team Sport

Masters II:

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Marek Bonecki – KK Diversey Team
  3. Dariusz Hlek

Masters III:

  1. Marek Jaros
  2. Zbigniew Walczak
  3. Czesław Ciesielski – LKS Trasa Zielona Góra

Pełne wyniki – link


Wyścig przełajowy – Zielona Góra


Kobiety:

  1. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia
  2. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Nicole Ostojska – LKS POM Spartherm (juniorka)

Junior:

  1. Szymon Janicki – LKS Ziemia Opolska
  2. Kacper Fiszer – KS 64sto Leszno
  3. Jakub Mądry – KS 64sto Leszno

Amator:

  1. Paweł Znamirowski – LKS Trasa Zielona Góra
  2. Bieniamin Chojnicki – LKS Trasa Zielona Góra
  3. Mateusz Miedziński – Żary

Joanna Legierska-Dutczak – Zielona Góra Drzonków

Pełne wyniki – link


Memoriał Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata – Poznań


Elita:

  1. Paweł Szczepaniak – Szczepan Bike Giant Gorzów
  2. Michał Górniak – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link
  3. Zbigniew Wiktor

Kobiety:

  1. Barbara Borowiecka – Szczepan Bike Giant Gorzów
  2. Małgorzata Gogolewska – Gogol MTB
  3. Dominika Smyk – Gogol MTB

Junior:

  1. Maciej Połatyński – GTS Phytpharm
  2. Jakub Binkowski – KS Stomil Poznań
  3. Szymon Marciniak – KS Stomil Poznań

Masters:

  1. Maksymilian Bieniasz – Rooweromania Team Poznań
  2. Mirosław Bieniasz – Bieniasz Bike Team
  3. Filip Bogucki – Bób Ogór Włoszczyzna

Pełne wyniki – link

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0
%d bloggers like this: