Marek Konwa na Mistrzostwach Europy w kolarstwie przełajowym

Marek Konwa na Mistrzostwach Europy w kolarstwie przełajowym

[PR] Podsumowanie CX Katowice 2015
Adam Adamkiewicz (Real 64sto) o celach na drugą część sezonu
Przełajówki – przegląd rynku [2017/18]
Przełajowy Puchar Świata – Heusden – Zolder, Belgia [na żywo]
Marta Turoboś przełajową Mistrzynią Polski

Marek Konwa wziął udział w jednej z ważniejszych imprez sezonu kolarstwa przełajowego – Mistrzostwach Europy w kolarstwie przełajowym w Rosmalen (Holandia), zajmując 25. pozycję.

Zawodnik startując z czwartego rzędu przebił się do pierwszej 20. Niestety defekt zmusił go do zmiany roweru i nadrobienia straty. Markowi udało się dużo nadrobić i ostatecznie zajął 25. miejsce. Za tydzień kolejne zawody, na których Marek będzie walczył o jak najlepszy wynik.

Komentarz Marka po zawodach:

Jedna z ważniejszych imprez w tym sezonie za mną, przełajowe Mistrzostwa Europy w Rosmalen w Holandii. Widowiskowa trasa dla kibiców oraz wiele ciekawych elementów technicznych – z tym przyszło mi się zmierzyć. Tym razem dobry start z 4. rzędu dosyć mocno ułatwił mi przebicie się do przodu, po pierwszej rundzie jechałem już w granicach 26. pozycji. Na technicznych elementach zyskiwałem kolejne sekundy i doganiałem kolejnych zawodników. W drugiej połowie wyścigu awansowałem już do czołowej 20, niestety po defekcie roweru i wymianie w boxie spadłem znowu na 29. miejsce. Czułem się dobrze i udało mi się odrobić kilka pozycji, aby trafić ostatecznie na 25. Miejsce. Na tak szybkiej trasie bardzo trudno jest wyprzedzać zawodników. Za tydzień kolejne wyścigi, więc walczymy dalej.

COMMENTS

DISQUS: 0