Marek Konwa na Mistrzostwach Europy w kolarstwie przełajowym

HomeINFORMACJE PRASOWEKomentarze

Marek Konwa na Mistrzostwach Europy w kolarstwie przełajowym


Koronawirus ponownie krzyżuje plany organizatorom przełajowego Pucharu Świata, Mistrzostw Świata i samym zawodnikom
Wyniki – 3-4 listopada 2018
Zapowiedź Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym w Zolder

Marek Konwa wziął udział w jednej z ważniejszych imprez sezonu kolarstwa przełajowego – Mistrzostwach Europy w kolarstwie przełajowym w Rosmalen (Holandia), zajmując 25. pozycję.

Zawodnik startując z czwartego rzędu przebił się do pierwszej 20. Niestety defekt zmusił go do zmiany roweru i nadrobienia straty. Markowi udało się dużo nadrobić i ostatecznie zajął 25. miejsce. Za tydzień kolejne zawody, na których Marek będzie walczył o jak najlepszy wynik.

Komentarz Marka po zawodach:

Jedna z ważniejszych imprez w tym sezonie za mną, przełajowe Mistrzostwa Europy w Rosmalen w Holandii. Widowiskowa trasa dla kibiców oraz wiele ciekawych elementów technicznych – z tym przyszło mi się zmierzyć. Tym razem dobry start z 4. rzędu dosyć mocno ułatwił mi przebicie się do przodu, po pierwszej rundzie jechałem już w granicach 26. pozycji. Na technicznych elementach zyskiwałem kolejne sekundy i doganiałem kolejnych zawodników. W drugiej połowie wyścigu awansowałem już do czołowej 20, niestety po defekcie roweru i wymianie w boxie spadłem znowu na 29. miejsce. Czułem się dobrze i udało mi się odrobić kilka pozycji, aby trafić ostatecznie na 25. Miejsce. Na tak szybkiej trasie bardzo trudno jest wyprzedzać zawodników. Za tydzień kolejne wyścigi, więc walczymy dalej.

COMMENTS

DISQUS: 0