Markus Kaufmann po 16 latach odchodzi z Teamu Centurion Vaude

Markus Kaufmann po 16 latach odchodzi z Teamu Centurion Vaude

Wyjątkowo trudne XC w Gdyni
MTB Opoczno – podsumowanie sezonu 2015 [PR]
CST Riders w deszczowej Rabce Zrdroju
Garmin podpisuje porozumienie o zakupie akcji w celu przejęcia Tacx
CryoSpace Bike Adventure. Wracamy za rok!

Jeden z najlepszych maratończyków i specjalistów od wyścigów etapowych, po szesnastu latach zmienia ekipę, w której będzie się ścigać w sezonie 2019.

Markusa Kaufmanna kojarzyliśmy wprost z teamem Centurion Vaude, w którego barwach sięgał po największe swoje sukcesy. Wygranie generalki w wyścigu Transalp, Trans Schwarzwalc, zwycięstwa etapowe w Cape Epic, a także Mistrzostwo Niemiec w maratonie MTB.

Kierownictwo teamu w informacji prasowej zapewniało, że walczyło do końca o zatrzymanie Markusa, team chciał aby Niemiec zakończył swoją karierę w barwach Centurion – Vaude. Kaufmann jednak mimo wieku 37 lat nadal chce się rozwijać i jak sam mówi taka zmiana jest mu potrzebna, a jego nową drużynę poznamy za kilka dni.

Przy okazji wieloletni partner wyścigowy Kaufmanna – Jochen Käß przedłużył kontrakt o kolejny rok i jak sam mówi, po ciężkim i trudnym sezonie 2018 liczy na dobre wyniki sportowe w sezonie 2019.

Team Centurion Vaude potwierdził także, że niedługo ogłoszą trzy transfery zawodników w kategorii U23 oraz jednej kobiety z kategorii Elita.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0