Markus Kaufmann po 16 latach odchodzi z Teamu Centurion Vaude

Markus Kaufmann po 16 latach odchodzi z Teamu Centurion Vaude

Gunn-Rita Dahle Flesjaa znów najlepsza! [PR]
Inauguracja Bike Maratonu – 8 kwietnia, Miękinia. Ostatnie odliczanie
I edycja cyklu Bike Maraton 2016 – Miękinia [PR]
Kalendarz Bike Maraton 2016! [PR]
METROBIKES.pl MTB Cross Maraton 2017 – Chęciny

Jeden z najlepszych maratończyków i specjalistów od wyścigów etapowych, po szesnastu latach zmienia ekipę, w której będzie się ścigać w sezonie 2019.

Markusa Kaufmanna kojarzyliśmy wprost z teamem Centurion Vaude, w którego barwach sięgał po największe swoje sukcesy. Wygranie generalki w wyścigu Transalp, Trans Schwarzwalc, zwycięstwa etapowe w Cape Epic, a także Mistrzostwo Niemiec w maratonie MTB.

Kierownictwo teamu w informacji prasowej zapewniało, że walczyło do końca o zatrzymanie Markusa, team chciał aby Niemiec zakończył swoją karierę w barwach Centurion – Vaude. Kaufmann jednak mimo wieku 37 lat nadal chce się rozwijać i jak sam mówi taka zmiana jest mu potrzebna, a jego nową drużynę poznamy za kilka dni.

Przy okazji wieloletni partner wyścigowy Kaufmanna – Jochen Käß przedłużył kontrakt o kolejny rok i jak sam mówi, po ciężkim i trudnym sezonie 2018 liczy na dobre wyniki sportowe w sezonie 2019.

Team Centurion Vaude potwierdził także, że niedługo ogłoszą trzy transfery zawodników w kategorii U23 oraz jednej kobiety z kategorii Elita.

COMMENTS

DISQUS: 0