Markus Kaufmann po 16 latach odchodzi z Teamu Centurion Vaude

Markus Kaufmann po 16 latach odchodzi z Teamu Centurion Vaude

Nowy Sącz jeszcze bardziej rowerowy [PR]
Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim ponownie w Mrągowie
[PR] Giant najbardziej rozpoznawalną marką rowerową w Polsce
Wszechstronny talent i dziki temperament. David Cachon zaczyna przygodę z KROSSEM
Anna Urban na podium Salzkammergut Trophy

Jeden z najlepszych maratończyków i specjalistów od wyścigów etapowych, po szesnastu latach zmienia ekipę, w której będzie się ścigać w sezonie 2019.

Markusa Kaufmanna kojarzyliśmy wprost z teamem Centurion Vaude, w którego barwach sięgał po największe swoje sukcesy. Wygranie generalki w wyścigu Transalp, Trans Schwarzwalc, zwycięstwa etapowe w Cape Epic, a także Mistrzostwo Niemiec w maratonie MTB.

Kierownictwo teamu w informacji prasowej zapewniało, że walczyło do końca o zatrzymanie Markusa, team chciał aby Niemiec zakończył swoją karierę w barwach Centurion – Vaude. Kaufmann jednak mimo wieku 37 lat nadal chce się rozwijać i jak sam mówi taka zmiana jest mu potrzebna, a jego nową drużynę poznamy za kilka dni.

Przy okazji wieloletni partner wyścigowy Kaufmanna – Jochen Käß przedłużył kontrakt o kolejny rok i jak sam mówi, po ciężkim i trudnym sezonie 2018 liczy na dobre wyniki sportowe w sezonie 2019.

Team Centurion Vaude potwierdził także, że niedługo ogłoszą trzy transfery zawodników w kategorii U23 oraz jednej kobiety z kategorii Elita.

COMMENTS

DISQUS: 0