Bret Rheeder wygrał Red Bull Rampage 2018. Szymon Godziek na 8. miejscu z awansem do kolejnej edycji

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Bret Rheeder wygrał Red Bull Rampage 2018. Szymon Godziek na 8. miejscu z awansem do kolejnej edycji

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W piątek odbyła się najważniejsza rywalizacja w świecie kolarskiego freeride’u – Red Bull Rampage.

Ekstremalne zmagania na skałach w Virgin wygrał Kanadyjczyk Brett Rheeder. Jedynym Polakiem w stawce 21 zawodników był Szymon Godziek, który zajął wysokie ósme miejsce, dzięki czemu awansuje do kolejnej edycji Red Bull Rampage.

W tym roku Red Bull Rampage odbył się po raz 13. Zawodnicy musieli pokonać drogę od startu do mety wybudowaną przez siebie trasą, wykonując niesamowite triki. Widowiskową rywalizację wygrał Kanadyjczyk Brett Rheeder, drugi był Hiszpan Andreu Lacondeguy, a trzeci Amerykanin Ethan Nell. W gronie 21 riderów był także Szymon Godziek, najbardziej utytułowany polski zawodnik w kolarstwie grawitacyjnym. Po raz ostatni „Szaman” gościł na Red Bull Rampage w 2015, ale ze względu na kontuzję musiał wycofać się z głównej rywalizacji. Pierwszy przejazd tegorocznych zmagań nie był dla Szymona udany. Upadek spowodował, że w drugiej odsłonie musiał dać z siebie wszystko. To się udało – pojechał płynnie i jako jedyny wykonał tzw. frontflip (salto do przodu).

– Przed drugim przejazdem byłem trochę poobijany, ale chciałem pojechać jak najlepiej. Jestem bardzo zadowolony, bo wykonałem największe „360” na dropie w swoim życiu – mówił Szymon Godziek na mecie.

Drugi przejazd dał Szymonowi awans na ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej i zapewnił udział w kolejnej edycji Red Bull Rampage.

Powtórkę zawodów z polskim komentarzem można obejrzeć pod adresem www.redbull.tv/rampagepl.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0