Marta Turoboś i Patryk Kostecki najlepsi w przełajowym Pucharze Polski w Białymstoku

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Marta Turoboś i Patryk Kostecki najlepsi w przełajowym Pucharze Polski w Białymstoku

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

„Wschodzący Białystok” gościł II serię Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym sezonu 2018/2019. W kategorii Elita zwyciężyli: Marta Turoboś (Hurom LKK LUKS Sławno Accent) i Patryk Kostecki (Domin Sport).

Wyścig odbywał się w malowniczej scenerii zabytkowego Parku Lubomirskich, który w okresie złotej polskiej jesieni wygląda najpiękniej. Zawodnicy rywalizowali wśród starych drzew, malowniczych stawów i sesji zdjęciowej nowożeńców… Park często jest wybierany na sesje zdjęciowe przez młode pary i tak też zdarzyło się tym razem. Wprost w niezwykły sposób dopisała pogoda. Poranek to nastrojowe mgły, a później na główne wyścigi wyszło piękne słońce. Może tylko zabrakło tylko trochę błota na trasie, aby zawodnicy na zdjęciach wyglądali bardziej „przełajowo”. Jednak panująca susza spowodowała, że błotniste odcinki z ubiegłego roku były zupełnie suche. Można tylko powtórzyć za pewną panią polityk, że „taki mamy klimat”…

W wyścigu elity najlepszy tym razem okazał się Patryk Kostecki z Domin Sport, który w końcówce wypracował bezpieczną przewagę nad Pawłem Królem z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Trzeci finiszował Tomasz Bala z Mayday Team Lublin. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była mistrzyni Polski Marta Turoboś (Hurom LKK Luks Sławo Accent). Zwyciężczyni tak podsumowała swój start: „To był bardzo udany dzień! Z Białegostoku zawsze wracam w dobrym nastroju.” Kolejne na mecie zawodniczki Anne Wiese i Agnieszka Bacińska (MAT Atom Deweloper) przyjeżdżały w minutowych odstępach. Wśród juniorek puchar trafił do Julity Zięby (Hurom LKK Luks Sławo Accent).

Wśród juniorów najszybszy była Szymon Pomian, który jednocześnie był piąty w wyścigu elity. Junior UKS „Wygoda” Białystok na początku roku zdobył mistrzostwo Polski w kategorii Junior Młodszy. Jest więc pierwszorocznym juniorem. W Białymstoku przyjechał na start praktycznie z dworca kolejowego gdyż w sobotę startował w Pucharze Czech… W czasie wyścigu trener Wiesław Grabek z UKS Wygoda z niedowierzaniem patrzył na znakomitą postawę swojego podopiecznego.

W przypadku kobiet trudno mówić niestety o jakiejś szczególnej rywalizacji, wszak do wyścigu pań open (elita + orliczka + juniorka) wystartowały zaledwie cztery zawodniczki. Pierwsza na mecie zameldowała się Marta Turoboś (Hurom LKK Luks Sławo Accent), o ponad minutę pokonując Anne Wiese. Blisko 2 minuty straciła trzecia z przedstawicielek elity, Agnieszka Bacińska (MAT Atom Deweloper), zaś równo 5 i pół minuty za zwyciężczynią finiszowała jedyna w tym gronie juniorka, Julita Zięba (Hurom LKK Luks Sławo Accent).

Dzień wcześniej w uzdrowiskowym Supraśla został rozegrany wyścig towarzyszący. Trasa wyścigu została poprowadzona przez nadrzeczne bulwary, plażę miejską i amfiteatr. Runda była dość krótka, ale była bardzo malownicza i urozmaicona. W sobotę w wyścigach elity najszybsi byli Agnieszka Bacińska (MAT Atom Deweloper) i Paweł Król (Warszawski Klub Kolarski)

Wyniki Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym w Białymstoku

Elita Kobiet:
1. Marta Turoboś (Hurom LKK LUKS Sławno Accent)
2. Anna Wiese (Niezrzeszona)
3. Agnieszka Bacińska (MAT ATOM Deweloper)

Juniorka:
1. Julia Zięba (LKK LUKS Sławno)

Elita Mężczyzn:
1. Patryk Kostecki (Domin Sport)
2. Paweł Król (Warszawski Klub Kolarski)
3. Tomasz Bala (Mayday Lublin)

Junior:
1. Szymon Pomian (UKS Wygoda Białystok)
2. Arkadiusz Wach (Hurom LKK LUKS Sławno Accent)
3. Szymon Gryn (Uczniowski Klub Kolarski Prostki)

Juniorka młodsza:
1. Karolina Stachyra (Mayday Lublin)
2. Natalia Kaczmarczyk (Korona Kielce)

Junior młodszy:
1. Michał Koszykowski (UKS Wygoda Białystok)
2. Kacper Hoppa (Cartusia Kartuzy)
3. Olaf Koncewicz (UKS Wygoda Białystok)

Młodziczka:
1. Alicja Lachowicz (Uczniowski Klub Kolarski Prostki)
2. Małgorzata Bandura (Korona Kielce)
3. Adrianna Żynel (UKS Wygoda Białystok)

Młodzik:
1. Karol Ciechomski (Olimpic Piaseczno)
2. Filip Malisz (UKS Wygoda Białystok)
3. Beniamin Dąbrowski (LUKS White MTB Team Biała)

Żak:
1. Jan Kaźmierowski (Szkółka Kolarska w Sokółce)
2. Aleksander Auguścik (LKK LUKS Sławno)
3. Mateusz Sidorowicz (Szkółka Kolarska w Choroszczy)

Żaczka:
1. Gabriela Kaczmarczyk (Szkółka Kolarska Team Daleszyce)
2. Nikola Gliniecka (Szkółka Kolarska w Sokółce)
3. Antonina Grzenkowicz (GKS CARTUSIA)

Pełne wyniki Pucharu Polski w Białymstoku i wyścigu w Supraślu na stronie: www.maratonykresowe.pl

Zdjęcia: Jan Michalis

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0