Marek Konwa zaczyna przełajowy Puchar Świata

Marek Konwa zaczyna przełajowy Puchar Świata

♛ Szczepan Paszek (fitwheels.eu bikestacja.pl) ponownie Mistrzem Polski Masters w kolarstwie przełajowym
Bartosz Mikler (Victoria Jarocin) – Puchar Polski CX – Sławno
Marek Konwa po startach w Holandii
Syrenka CX – historia prawdziwa
CX Katowice już za miesiąc!

Marek Konwa z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wziął udział w pierwszych w tym roku zawodach z cyklu Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym.

Tym razem pojechał do Szwajcarii, gdzie na bardzo szybkiej trasie zmierzył się z najlepszymi kolarzami na świecie. W miniony weekend w Bernie odbył się pierwszy Puchar Świata w kolarstwie przełajowym, w którym Marek Konwa zajął 38. miejsce. Rywalizacja na najwyższym poziomie to okazja do zdobycia doświadczenia i zaprezentowania swoich umiejętności. Za tydzień Konwa weźmie udział w kolejnych zawodach – tym razem w Czechach.

Komentarze zawodników:

Marek Konwa – 38. miejsce w Puchar Świata w Szwajcarskim Bernie
Puchar Świata w kolarstwie przełajowym to dla mnie, w tym roku duże wyzywanie. Start z końca stawki raczej nie ułatwił zadania na tak wysokim poziomie. Walka od startu do mety przez 65 min. ścigania w trupa, to wysiłek nie do opisania, ale to właśnie lubię najbardziej. Kolejna bardzo szybka trasa tym razem w Bernie (Szwajcaria), z kilkoma sztywnymi podjazdami rozłożyła na łopatki wielu zawodników, a zdradliwy pył na trasie dodawał smaczku rywalizacji. Wyprzedziłem tylu zawodników ilu byłem w stanie, a 38. miejsce dziś było tym, na co mnie obecnie stać na świecie. Za tydzień kolejny start, tym razem w Czechach UCI C1.

COMMENTS

DISQUS: 0