Plan na weekend 42/2018

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 42/2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Sezon MTB się skończył, a piękna pogoda jeszcze nie. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że zbliżający się weekend ma obfitować w piękną pogodę, typową dla złotej polskiej jesieni. Ale zaraz po wszystko ma się zmienić o 180 stopni, więc nie ma co się dwa razy zastanawiać. W kalendarzu co prawda pustki, nie ma absolutnie żadnego wyścigu w kolarstwie górskim. Co jednak stoi na przeszkodzie, by w końcu (!!!) bez kolarskiej spiny o wynik czy punkty w generalce pojechać na weekend gdzieś i po prostu pojeździć na rowerze? Na singlowej mapie Polski coraz więcej miejscówek, ale przecież w całym kraju jest wiele pięknych miejsc. Mapa w garść i do przodu!

Trochę inaczej ma się sprawa w przypadku przełajów, bo te rozkręcają się na dobre na starym kontynencie. Oprócz sobotniego Superprestige w Boom, mamy także wyścigi przełajowe w Sztokholmie czy na Słowacji. A w niedzielę creme de la creme – trzeci, a pierwszy w Europie wyścig zaliczany do Pucharu Świata. Tym razem w szwajcarskim Brnie.

Pozostaje trzymać kciuki, że tak jak ostatnio Eurosport nie przegapi faktu, że mają prawa do transmisji i będzie nam dane obejrzeć rywalizację Pań, jak i Panów na żywo.

W kraju przełaje w sobotę w Supraślu, a w niedzielę w Białymstoku drugi wyścig zaliczany do Pucharu Polski. Warto podkreślić, że w obu przypadkach przewidziany jest także wyścig dla amatorów.

To tyle, nie siedźcie w domu w ten weekend, idźcie na rower!


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0