Mariusz Kozak i Michalina Ziółkowska najlepsi w cyklu Bike Maraton 2018

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Mariusz Kozak i Michalina Ziółkowska najlepsi w cyklu Bike Maraton 2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Zanim przyjdzie czas na podsumowania sezonu i Bike Maratonu 2018, skupmy się na ostatniej edycji cyklu, która w minioną sobotę odbyła się w Sobótce.

W zapowiedziach imprezy i w przedstartowych wypowiedziach zawodników dominowało przekonanie, że Bike Maraton w Sobótce to dobry wybór i że czas najwyższy aby pokazać atuty Ślęży szerszej kolarskiej publiczności. Jeśli ktoś obawiał się czy to dobre miejsce na finał i pożegnanie z sezonem, to po tym weekendzie będzie chciał sezon w Sobótce nie tylko kończyć, ale również zaczynać. Jak pokazała ostatnia sobota, czasem zmiany są potrzebne nie dlatego, że coś nie działa albo się nie sprawdza, ale dlatego, że ma się w rękawie jeszcze jednego asa, którego wartość długo jeszcze nie wygaśnie. I takim asem w rękawie Macieja Grabka wydaje się być Bike Maraton w Sobótce.

Na finale BM dawno nie było tak wysokiej frekwencji, takiej atmosfery, tylu kibiców i tak pięknej pogody. Złota polska jesień trwa w tym roku w najlepsze, łaskawie traktując również Bike Maraton i startujących w nim zawodników. Trasa w Sobótce po prostu zachwyca – jest różnorodna, wcale nie taka łatwa, momentami bardzo „górska”, techniczna, malownicza i widokowa, a ślężańskie jesienne single mogą stać się wizytówką tej edycji, bo rok 2019 trudno sobie bez niej wyobrazić.

Pod względem sportowym również nie można było narzekać, a nerwowe przeliczanie punktów i odrabianie strat w generalce trwało do samego końca wyścigu. Klasyfikacja generalna dotyczył w tym roku również najmłodszych zawodników – dla nich od pierwszej edycji organizowano Sonko Kids Bike Maraton. W Sobótce wystartowało ponad 150 dzieciaków, a „dorosła” wersja Bike Maratonu zgromadziła na ostatnim starcie sezonu ponad 1300 zawodniczek i zawodników.

Dystans GIGA najszybciej pokonał Wojciech Halejak (UCI MTB Team JBG2 Cryo Space). Drugi był Bartosz Janowski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), a trzeci Mariusz Kozak (UCI MTB Team JBG2 Cryo Space). Kozak wygrał generalkę, Halejak był drugi, a Janowski trzeci. Kategoria BM PRO kobiet to pierwsze miejsce dla Michaliny Ziółkowskiej (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – zarówno w ostatnim starcie jak i w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce dla Karoliny Cierluk (Mitutoyo AZS Wratislavia), a trzecie dla Anny Urban (VW Samochody Użytkowe MTB Team). W generalce drugie, zasłużone, miejsce dla Magdaleny Wojtyły (Immotion Skoda Gall ICM Team), a trzecie dla Anny Sadowskiej (72D Windsport Powered by Oshee).

Marcin Kawalec (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team) był pierwszy na dystansie MEGA, wyprzedzając Rafała Ignaczaka (Inteferie Optyk Okular) i klubowego kolegę Mikołaja Jurkowlańca. Zuzanna Krzystała (Sup Lifting Team Bugla Bike Service) tradycyjnie najlepsza wśród pań, druga Alina Serafin (THP Team), a trzecia Agnieszka Uroda – Hampelska (Rafako Orbea MTB Team).

Pierwszym zawodnikiem, który pojawił się na mecie Bike Maratonu w Sobótce był oczywiście zwycięzca dystansu MINI – Michał Decewicz (Romet Xtrabike Factory Team). Drugie miejsce zajął tu Łukasz Rus (Pałac Sulisław MTB Team), a trzecie Adam Wąsowicz (Mitutoyo AZS Wratislavia). Najlepsza wśród kobiet: Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski). Za nią: Magdalena Zawierta (WKK Wieruszów) i Tatiana Gromada (Grupa Kolarska Gliwice).

Bike Maraton w Sobótce zakończyła huczna wieczorna uroczysta gala, podczas której dekorowano najlepszych zawodników, najlepsze zawodniczki i teamy. Nie zabrakło zaskoczeń, niespodzianek i kapitalnej atmosfery. Zanim, po gali, zabawa rozpoczęła się na dobre, emocje sięgnęły zenitu ( a przynajmniej sufitu hali) podczas finałowego losowania nagród charytatywnej loterii fantowej „Jedziemy z pomocą”. Suma sprzedanych w Sobótce losów przekroczyła 8 tys. PLN!

Kończymy Bike Maraton 2018 i zaczynamy Bike Maraton 2019!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0