Wspaniałe zakończenie sezonu CST 7R MTB Team

Wspaniałe zakończenie sezonu CST 7R MTB Team

REKLAMA
Wojciech Halejak (JBG-2 Professional MTB Team) – Bike Atelier MTB Maraton, Gliwice
Plan na weekend 21/2017
Doskonały weekend CST 7R MTB Team
Bike Atelier MTB Maraton odwiedził górskie tereny wokół Żywca
Plan na weekend 33/2017

Dąbrowa Górnicza przywitała uczestników wyścigu słońcem i temperaturą przekraczającą 20 stopni Celsjusza, więc warunki do ścigania były wyśmienite.

Dobra pogoda spowodowała, że przy trasie pojawiła się większa niż zwykle grupa kibiców, którzy dopingowali kolarzy. Szczególne podziękowania należą się organizatorom strefy kibica ze Stowarzyszenia Przyjazny Antoniów, którzy na jednym z odcinków stworzyli wyjątkową atmosferę.

Trasa maratonu była płaska i szybka, więc najlepsi kolarze zameldowali się na mecie już po dwóch godzinach z minutami. Najlepszym z najlepszych był Dariusz Batek, który po mistrzowsku rozegrał finisz, wygrywając z Wojciechem Halejakiem z ekipy JBG-2. Na kolejnych pozycjach dojechali kolarze CST 7R, zajmując miejsca od trzeciego do piątego, a w pierwszej dziesiątce było w sumie sześciu zawodników teamu! Doskonały występ przełożył się również na klasyfikację generalną, gdzie w kategorii open Michał Neumann zajął drugie, a Michał Kucewicz trzecie miejsce.

– To było wspaniałe zakończenie sezonu. Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać ostatni maraton Bike Atelier, bo wcześniej różnie bywało. Co najważniejsze, jest zwycięstwo na koniec cyklu i całego sezonu – mówi szczęśliwy Darek Batek. – Chciałem podziękować chłopakom, bo cała nasza drużyna spisała się świetnie, wszyscy pojechali bardzo dobry wyścig. Teraz czas na odpoczynek i powoli trzeba będzie myśleć o kolejnym sezonie. Rok 2018 był wyśmienity, ale to już historia – kończy lider teamu CST 7R.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Bike Atelier MTB Maraton – Dąbrowa Górnicza

Dystans PRO

Wyniki open / kategoria:

Dariusz Batek 1. m-ce / 1. m-ce,

Michał Kucewicz 3. m-ce / 1. m-ce,

Michał Neumann 4. m-ce / 3. m-ce,

Jakub Najs 5. m-ce / 4. m-ce,

Karol Kucięba 8. m-ce / 1. m-ce,

Maciej Pitach 9. m-ce / 2. m-ce,

Michał Kwiatek DNF.

Klasyfikacja generalna

Michał Neumann 2. m-ce open i 2. m-ce w kat. elita,

Michał Kucewicz 3. m-ce open i 1. m-ce w kat. M30,

Maciek Pitach 2. m-ce w kat. M30,

Karol Kucięba 2. m-ce w kat. M19.

fot. Magdalena Wójcik

COMMENTS

DISQUS: 0