Dawid Godziek jedynym zawodnikiem BMX z Europy podczas X Games Sydney 2018

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Dawid Godziek jedynym zawodnikiem BMX z Europy podczas X Games Sydney 2018

Gwiazdy światowego BMX w rywalizacji w starym kościele w Żeliszowie
Srebrne zakończenie sezonu dla CST 7R MTB Team
Dawid Godziek wygrywa X Games w Sydney
Doskonałe występy zawodników CST MTB Team
Dawid Godziek pierwszym Polakiem na X Games w kategorii BMX

Dawid Godziek jako jedyny zaproszony zawodnik BMX z Europy wystartuje w najbardziej prestiżowych zawodach w sportach ekstremalnych na świecie – X GAMES.

Impreza odbywać się będzie w Sydney od 19 do 21 października. Polak zawalczy o podium w kategorii BMX Dirt, rywalizując z topowymi zawodnikami rankingu światowego pochodzącymi z USA, Australii oraz Rosji.

Nieoficjalnie zawody X GAMES nazywane są „igrzyskami sportów ekstremalnych”. Odbywają się one w kilku kategoriach m.in.: BMX Dirt, Skateboarding czy Motocross. Bierze w nich udział jedynie oficjalnie zaproszona czołówka – 20 najlepszych zawodników BMX z całego świata.

Dawid jest aktualnie najbardziej utytułowanym zawodnikiem BMX Dirt w Polsce i zajmuje jedną z czołowych pozycji w rankingu światowym. Jego celem podczas X GAMES Sydney 2018 jest wywalczenie miejsca na podium. We wrześniu jako pierwszy człowiek na świecie wykonał poczwórny tailwhip – niezwykle trudny trick. Wyczyn Dawida obiegł media na całym świecie.

Dyscyplina BMX cieszy się ostatnio coraz większą popularnością. Już na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio po raz pierwszy zobaczymy dyscyplinę BMX Skatepark, co stanowi prawdziwy przełom w tym sporcie. Start Dawida na igrzyskach byłby dla niego wielkim wyróżnieniem, dającym nadzieję na dobry wynik.

Zobacz poczwórny tailwhip w wykonaniu Dawida na jego fanpage’u

Instagram Dawida Godźka
Kanał na Youtube „Godziek Brothers”

COMMENTS

DISQUS: 0