Świetny debiut teamu CST 7R w Maratonach Kresowych

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Świetny debiut teamu CST 7R w Maratonach Kresowych

W finałowym wyścigu w Gołdapi zawodnicy grupy zajęli dwa miejsca na podium.

Ostatni w tym roku Maraton Kresowy był zarazem pierwszym z udziałem drużyny CST 7R MTB Team. Pięknie położona trasa w Gołdapi nie należała może do specjalnie trudnych, ale miejscami dawała zawodnikom mocno w kość. Znalazło się również sporo elementów technicznych, więc, biorąc pod uwagę narastające zmęczenie sezonem, lekko na pewno nie było.

Na najdłuższym dystansie „BLU Maraton”, na którym ścigali się zawodnicy CST 7R, kolarze mieli do pokonania 63 km. Od startu do samej mety ekipa CST 7R kontrolowała sytuację dyktując swoje tempo. Bardzo aktywni na całej trasie byli Michał Kucewicz i Michał Neumann, którzy wykonali solidną pracę na rzecz drużyny. Na ostatniej rundzie zaatakował Karol Kucięba, do którego dołączył Dariusz Batek – obaj kolarze razem dojechali do mety, pokonując trzeciego Sarunasa Paceviciusa o ponad minutę. Bardzo miłą niespodziankę sprawił zwłaszcza drugi na mecie Karol Kucięba, dla którego był to jeden z najlepszych wyścigów w sezonie. Dodatkowo nasza grupa wygrała klasyfikację drużynową, więc debiut w Maratonach Kresowych należy uznać za bardzo udany.

– To był nasz pierwszy start w Maratonach Kresowych, ale lepiej późno, niż wcale – mówi z uśmiechem Darek Batek. – Cieszę się, że wystąpiliśmy w finałowym wyścigu w Gołdapi. Bardzo fajnie zorganizowana impreza, super atmosfera, po prostu święto kolarstwa górskiego. Na pewno w przyszłym sezonie wystartujemy jeszcze w cyklu MK. Dziękuję ekipie za świetną pracę, udało nam się osiągnąć bardzo dobre wyniki indywidualnie i drużynowo. Jeszcze za tydzień finałowy maraton Bike Atelier, gdzie na koniec sezonu chcemy pokazać się z dobrej strony i będzie można chwilę odpocząć – kończy lider CST 7R.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Maratony Kresowe – Gołdap

Dystans BLU Maraton – 63 km

Wyniki open / kategoria:

Dariusz Batek 1. m-ce / 1. m-ce,

Karol Kucięba 2. m-ce / 2. m-ce,

Michał Neumann 4. m-ce / 4. m-ce,

Michał Kucewicz 10. m-ce / 6. m-ce,

Michał Kwiatek 30. m-ce / 4. m-ce.

fot. Leszek Żebrowski

COMMENTS

DISQUS: 0