Nowy kompleks szlaków rowerowych – Babia Góra Trails

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Nowy kompleks szlaków rowerowych – Babia Góra Trails

“Babia Góra Trails” to 20,5 km ścieżek typu “single track” o zróżnicowanym stopniu trudności: od dostępnych dla dzieci oraz początkujących przez najbardziej lubianą trasę typu “flow” po wymagające odcinki przeznaczone dla doświadczonych zawodników enduro i zjazdu.

Do dyspozycji rowerzystów będzie również pump track, dodatkowa ścieżka treningowa oraz linia łatwych skoczni a także długi na prawie 25km szlak łączący Zawoję ze słowacką miejscowością Oravska Polhora. W sumie “Babia Góra Trails” oferuje wybór spośród pięciu tras w rejonie Mosornego Gronia oraz centrum górskiego “Korona Ziemi” w Zawoi a także dojazd do Oravskiej Polhory, gdzie z łatwością można włączyć się w tamtejszy system turystycznych szlaków rowerowych. Cały kompleks powstawał od 2016 r. dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności kolarskiej. Głównym pomysłodawcą był Mariusz Gaweł, który przez wiele lat wytyczał trasy zawodów MTB w Zawoi i okolicach. Projekt samych tras jest autorstwa doświadczonego Jakuba Jonkisza z Enduro Trails, a przy całym przedsięwzięciu zaangażowani byli również zawodnicy klubu UKS Zawojak.

Ścieżki “Babia Góra Trails” mogły powstać dzięki finansowaniu z programu Interreg Polska – Słowacja, współpracy gmin Zawoja oraz Oravska Polhora, a także Lasów Państwowych Nadleśnictwa Sucha Beskidzka i Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

Prace budowlane zostały zakończone jesienią 2018 i jeszcze przed zakończeniem sezonu szlaki zostaną oddane do użytku pasjonatom kolarstwa górskiego. Na oficjalne otwarcie kompleksu “Babia Góra Trails” zapraszamy w weekend 12-13 października do Zawoi. W piątek 12.10 o godz. 17 w pensjonacie “Beskid” (lokalizacja https://goo.gl/maps/3VTgNPJteUE2) zaprezentujemy trasy podczas konferencji “Górskie Trasy Rowerowe typu singletrack – inwestycja w przyszłość”, gdzie będziecie mogli zapoznać się z detalami projektu.

W sobotę 13.10 o godz. 11 kompleks przy centrum górskim Korona Ziemi (lokalizacja https://goo.gl/maps/TnydJndpXET2), “Babia Góra Trails” zostaną oficjalnie otwarte, poświęcone i oddane rowerzystom. A od 11.15 czeka na Was to co najlepsze, czyli testowanie nowych szlaków w towarzystwie doświadczonych przewodników. Równocześnie przewidzieliśmy zabawy dla najmłodszych a także koncert zespołu “Okovita” i kapeli “Body Mind Relation”.

Babia Góra Trails – najważniejsze informacje:

Łączna długość: 20,5km + 25km

5 tras MTB w tym:

Trasa zjazdowa dla początkujących (“zielona”) – “Rydzowy”
Trasa zjazdowa typu “flow” (“niebieska”) – “Sokolica”
Trasa zjazdowa dla zaawansowanych (“czerwona”) – “Wilcza Łapa”
Trasa zjazdowa trudna (“czarna”) – “Diablak”
Ścieżka podjazdowa
1 trasa turyustyczna – “Tabakowy” łącząca Zawoję z Oravską Polhorą
1 Pump track, ścieżka treningowa oraz linia skoczni

Odległość z:

Krakowa 90km
Katowic 114km
Rzeszowa 238km
Bratysławy 327km
Warszawy 390km

Łączna wartość projektu: 2 mln złotych

Facebook: https://www.facebook.com/BabiaGoraTrails

Przyjedź do Zawoi 13.10 i zakończ z nami sezon na nowych trasach “Babia Góra Trails”.

COMMENTS

DISQUS: 0