Wielki Finał Milko Mazury MTB już 30 września w Port Lotniczy Olsztyn – Mazury.

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Wielki Finał Milko Mazury MTB już 30 września w Port Lotniczy Olsztyn – Mazury.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wielkimi krokami zbliża się najbardziej wyczekiwany etap cyklu Milko Mazury MTB. Przed zawodnikami decydujące starcie na trasie Mistrzostw Polski w maratonie MTB dla kategorii Masters i Cyklosport. Miasteczko Sportowe zlokalizowane zostanie w miejscowości Szymany, w Porcie Lotniczym Olsztyn – Mazury. Tam przed terminalem lotniska wybudowane zostanie duże Miasteczko Sportowe Milko Mazury MTB. Na zawodników i kibiców czekać będzie rozbudowana Strefa Expo w której między innymi stoisko sponsora tytularnego: marki Milko, testy rowerów elektrycznych BH Bikes i Strefa Red Bulla.


Jednak najważniejsze atrakcje czekają na zawodników na trasie wyścigów poprowadzonej w Nadleśnictwie Wielbark i Nadleśnictwie Szczytno. Trasa jak przystało na rangę Mistrzostw Polski w maratonie MTB wymagać będzie od zawodników bardzo mocnej nogi i dość sporych umiejętności technicznych. Mocna noga przyda się już w początkowej części wyścigu, gdyż pierwsze kilometry biegną po dość płaskiej części trasy. Na ok. 3 km pierwsze singletrack’i skutecznie rozciągnął peleton. Następnie kolarze dojadą do Zielonych Gór, tam zlokalizowane są pierwsze podjazdy i szybkie zjazdy  poprowadzone po krętych duktach leśnych. Następnie malowniczymi odcinkami poprowadzonymi po rozległych równinach, gdzie kluczowa będzie walka z wiatrem, wszyscy zawodnicy dojadą do Szczytno MTB Trails. Trasy Szczytno MTB Trails to w większości wijące się między  drzewami ścieżki z niewielką ilością korzeni czy kamieni. W kilku miejscach znajdują się sztucznie utworzone przeszkody, na których należy zachować ostrożność. Tu umiejętności techniczne zawodników mogą zadecydować o końcowym wyniku rywalizacji. Więcej info o tym miejscu znajdziecie tu: http://szczytnomtbtrails.pl/. Po pokonaniu krętych singletrack’ów na zawodników czeka powrót po szerokim odcinku szutrowym na którym istotną rolę odegra wiatr. Po pokonaniu tego wietrznego odcinka pozostanie do pokonania krótka wąska ścieżka poprowadzona wzdłuż ogrodzenia Port Lotniczy Olsztyn – Mazury. Następnie zawodnicy dojadą do Miasteczka Sportowego Milko Mazury MTB. W zależności od wybranego dystansu rundę należy pokonać 1, 2 lub 3 razy. Mistrzostwa Polski w maratonie MTB w kat. Masters I, II, III i Cyklosport Mężczyźni rozegrane zostaną na 3 rundach. Rywalizacja w kategorii Masters IV, Masters Kobiety i Cyklosport Kobiety rozegrana zostanie na 2 rundach.

Podczas Wielkiego Finału rozstrzygnął się również rywalizacje w Klasyfikacjach Generalnych cyklu Milko Mazury MTB, zarówno indywidualne jak i drużynowe. Poznamy zwycięzców w wyścigach PRO, Expert i Hobby, zarówno Open, jak i w kategoriach wiekowych oraz drużynowo.  W Klasyfikacji Drużynowej zdecydowanie prowadzi Renault Team, przed Sprint-rowery.pl i ekipą Centrum Rowerowe Olsztyn. Wszyscy nagrodzeni zostaną pamiątkowymi pucharami i nagrodami rzeczowymi. W puli nagród między innymi kosiarka John Deere ufundowana przez firmę Fricke Maszyny Rolnicze, rowery i akcesoria rowerowe ufundowane przez Centrum Rowerowe Olsztyn, części i akcesoria rowerowe ufundowane przez 7ANNA, kosmetyki rowerowe ufundowane przez firmę Expand Industry.

Cykl Milko Mazury MTB to także wyścigi dla najmłodszych. Strider Cup Mazury MTB i Nickelodeon Race to dwa wyścigi, które cieszą się coraz większą frekwencją. Wielki Finał to również czas na podsumowanie rywalizacji najmłodszych.

Zobaczcie jak radzili sobie najmłodsi podczas Nickelodeon Race w Piszu:


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0