Plan na weekend 39/2018

Plan na weekend 39/2018

Paula Gorycka (Strüby-BiXS) – Kamptal Klassik Trophy, Austria
Plan na weekend 16/2017
Wyniki – 18-19 czerwca 2016
Wyniki – 2-3 kwietnia 2016
Wyniki – 9-10 czerwca 2018

W zasadzie nieważne jaką dyscypliną kolarstwa się interesujesz, to kiedy przychodzi czas Mistrzostw Świata na szosie to w zasadzie wszyscy kibicujemy. Po sukcesie Michała Kwiatkowskiego w 2014 roku oraz trzykrotnym pod rząd zgarnięciu tytułu przez Petera Sagana wszyscy są ciekawi co przyniosą tegoroczne MŚ w Insbrucku. Nie interesuję się jakoś mocno szosą, ale już z wielu ust słyszałem nazwisko Moscon. W niedzielę się okaże. Na pewno – mimo niekończących się turbulencji w PZKol – nasi zawodnicy elity, zarówno kobiety, jak i mężczyźni dadzą z siebie wszystko.

Osobiście nie jestem wielkim fanem oglądania wyścigów szosowych, kiedy rywalizacja trwa naprawdę wiele godzin, a rozstrzygnięcie w zasadzie przychodzi często dopiero na ostatnich kilometrach. Tak też może być i tym razem.

Dlatego też zarówno sobotę, jak i niedzielę warto spędzić choć trochę na rowerze i być pewnym, żeby znaleźć się przed ekranem najpóźniej koło 16:00. Każdego z dni weekendu.

W Polsce co prawda wyścigów o taką stawkę nie ma w kalendarzu, ale są dwa, które na pewno dla wielu zawodników są naprawdę istotne. Po pierwsze to finał Pucharu Polski w cross country, który rozegrany zostanie w Boguszowie Gorcach. A po drugie to Mistrzostwa Polski w maratonie MTB dla zawodników Cyklosport i Masters, które rozegrane zostaną w ramach finału cyklu Milko Mazury MTB w Szymanach.

Finałów w ten weekend jest jeszcze kilka:

  • Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Toruniu
  • Gryf Maraton w Szczecinie
  • Kaczmarek Electric MTB w Wolsztynie
  • Kellys Cyklokarpaty w Rzykach
  • Vienna Life Maratony Rowerowe Lang Team w Kwidzynie

Ponadto zasadniczo przedostanie wyścigi takich cykli jak:

  • Bike Atelier Maraton – Ustroń
  • Gryf Maraton – Stężyca
  • Legia MTB Maraton – Warszawa Wola

W najlepsze – u naszych południowych sąsiadów, jak i za oceanem trwa już sezon przełajowy. Już  w piątek w czeskim Unicov rozegrany został pierwszy wyścig Toi Toi Cup (UCI C1), a w sobotę w Popradzie z kolei pierwszy wyścig (UCI C1) zaliczany do Pucharu Słowacji.

W weekend w Iowa dobrze znany Jingle Cross, w ramach którego w sobotę Puchar Świata w kolarstwie przełajowym. Jeśli wierzyć programowi Eurosport, to tym razem będzie do obejrzenia na żywo o 21 i 23 wieczorem.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0