Ondrej Cink i Anne Tauber wygrywają Jelenia Góra Trophy 2018

Ondrej Cink i Anne Tauber wygrywają Jelenia Góra Trophy 2018

Powtórka z Pucharu Świata – Lanzerheide, Szwajcaria [wideo]
Wyniki – 29-30 września 2018
Magdalena Sadłecka: “po sezonie maratonowym brakowało takich intensywnych startów”
Plan na weekend 23/2018
Plan na weekend 19/2018

Maja Włoszczowska zajęła drugie miejsce w swoim domowym wyścigu, wygrała Holenderka Anne Tauber. Podium uzupełniła Jitka Skarnitzlova z Czech.

Na początku wyścigu zaatakowała Anne Tauber i odjechała rywalkom. Maja Włoszczowska po zeszłotygodniowym maratonie nie była w szczycie formy. Starała się gonić, ale widać było, że brakuje jej świeżości. Na trzeciej rundzie dojechała do niej Jitka Skarnitzlova i razem pokonały dwa okrążenia. Maja ruszyła jeszcze z atakiem, ale nie dogoniła świetnie dysponowanej Tauber.

Spodziewałam się, że początek będzie dla mnie ciężki. Odczuwam jeszcze trudy ubiegłego tygodnia tj. Mistrzostw Świata w maratonie MTB. Brakowało mi świeżości, początek był bardzo trudny. Anne odjechała od startu, ja próbowałam gonić na drugiej rundzie. Kosztowało mnie to chwilę zadyszki i musiałam złapać drugi oddech. Na czwartej rundzie mocno ruszyłam do boju, a kibice zaczęli mnie jeszcze mocniej dopingować. Dostałam niesamowitego powera, ale niestety Anne była poza moim zasięgiem. Cieszę się, że kolejny raz stoję na podium mojego wyścigu. – powiedziała na mecie Maja.

W wyścigu panów zwyciężył Ondrej Cink. Reprezentanci Kross Racing Team: Fabian Giger i Bartłomiej Wawak zajęli odpowiednio 5. i 8. Miejsce.

COMMENTS

DISQUS: 0