Maja Włoszczowska trzecia na Mistrzostwach Świata w maratonie MTB

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Maja Włoszczowska, reprezentantka Polski i Kross Racing Team, zajęła trzecie miejsce na trasie liczącej 89 kilometrów i 3400 metrów przewyższenia.

15 września, Auronzo, Włochy. Reprezentantka Polski i Kross Racing Team zajęła trzecie miejsce na trasie liczącej 89 kilometrów i 3400 metrów przewyższenia. Wygrała Dunka Annika Langvad przed Christiną Kollman Forster z Austrii.

Annika Langvad zwyciężyła z przewagą ponad 7 minut nad drugą z zawodniczek. Maja Włoszczowska straciła do mistrzyni świata ponad 12 minut. Już na początku wyścigu zaatakowała Langvad i pewnie dowiozła prowadzenie do mety. Na drugim miejscu jechała Gunn Rita Dahle Flesjaa, ale Norweżka opadła z sił i skończyła na dalszym miejscu. Dzięki temu Maja Włoszczowska awansowała na trzecie miejsce.