Zwycięstwo Dariusza Batka i Rity Malinkiewicz

Zwycięstwo Dariusza Batka i Rity Malinkiewicz

REKLAMA
Za drużyną CST 7R MTB Team pierwsze starty sezonu 2019
Jakub Najs zasila skład CST 7R MTB Team
Ognisty maraton w Raciborzu udany dla CST 7R MTB Team
Szczęśliwa Słowacja dla ekipy CST 7R MTB Team
II miejsce dla Michaliny Ziółkowskiej w Jeleniej Górze

W miniony weekend odbyła się trzynasta edycja maratonu MTB w Gdyni, która jednocześnie była pierwszą pod nazwą „7R CST MTB Gdynia Maraton”.

Uff, ale były emocje… W tym roku po raz pierwszy impreza była współorganizowana przez Gdyńskie Centrum Sportu oraz firmy 7R i CST Poland – głównych sponsorów drużyny CST 7R MTB Team. Tym bardziej zależało nam na dobrym występie w gdyńskim maratonie i powodzeniu całego przedsięwzięcia.

Trasa wyścigu prowadziła leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie nie brakowało naprawdę solidnych podjazdów i stromych zjazdów, których raczej nad Bałtykiem nikt się nie spodziewa. Na najdłuższym dystansie 60 km losy wyścigu rozstrzygnęły się na ostatniej pętli. Od kilkuosobowej stawki oderwali się lider CST 7R Darek Batek i kolarz ekipy JBG-2 Karol Rożek. Po pasjonującym finiszu wygrał zawodnik grupy CST 7R MTB Team!

Jak się później okazało, do takiego finiszu wcale nie musiało dojść. Niedługo przed metą Darkowi spadł łańcuch, jednak Karol zatrzymał się i poczekał na niego, aby rozstrzygnąć rywalizację w sportowej walce. Organizatorzy przyznali zawodnikowi JBG-2 specjalną nagrodę fair play, a licznie zgromadzona publiczność nagrodziła jego postawę gromkimi brawami.

Rywala docenił również zwycięzca wyścigu.

– Wygrywając w naszym maratonie w Gdyni osiągnąłem kolejny bardzo ważny cel, jaki przed sobą postawiłem. Chciałem pokazać się z jak najlepszej strony w wyścigu, który od tego roku współorganizujemy. Wspólnie osiągnęliśmy sukces i sportowy, i organizacyjny. Dziękuję chłopakom z naszej drużyny, którzy w dużym stopniu przyczynili się do zwycięstwa, kontrolowali wszystko, co działo się na trasie. Szczególne podziękowania kieruję do Karola Rożka za sportową postawę, co nie zdarza się często. Już dziś mogę wszystkich zaprosić do Gdyni za rok na czternasty 7R CST MTB Gdynia Maraton – mówi szczęśliwy Darek Batek.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Rita Malinkiewicz, która drugą na mecie zawodniczkę wyprzedziła o blisko 9 minut.

Wyniki CST 7R MTB Team:

7R CST MTB Gdynia Maraton

dystans 60 km

Dariusz Batek 1. miejsce,

Rita Malinkiewicz 1. miejsce,

Michał Neumann 12. miejsce,

Karol Kucięba 13. miejsce,

Jakub Najs 15. miejsce,

Michał Kwiatek 28. miejsce.

Kategorie:

Michał Kwiatek 1. miejsce w M1,

Karol Kucięba 1. miejsce w M2.

Fot. gdyniasport.pl

COMMENTS

DISQUS: 0