Plan na weekend 35/2018

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 35/2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Przed nami weekend skupienia, wyciszenia i ostatnich szlifów przed najważniejszym wyścigiem sezonu. W weekend 7-9 września w szwajcarskim Lanzerheide odbędą się Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim. Wszystko wskazuje na to, że relacja na redbull.tv będzie opatrzona polskim komentarzem :) Niestety z naszej polskiej perspektywy dochodzą do mnie z kolejnych źródeł informacje, że niestety są problemy ze sfinansowaniem wyjazdu juniorów i orlików na MŚ. Wszystko oczywiście przez bałagan w PZKol… Trzymam kciuki, żeby jednak się udało i wszyscy, którzy przez cały sezon pracowali na swoje wyniki i kwalifikację na MŚ dostąpili zaszczytu wzięcia udziału w tej imprezie.

Zanim jednak kolejny weekend, to jeszcze w ten można tu i tam zdobyć parę punktów UCI. Na wyciągnięcie ręki mamy wyścig C2 na Węgrzech, C1 w Chorwacji czy C3 w Niemczech. Głupio byłoby gdyby okazało się, że nikt z Polaków nie skorzysta z możliwości złapania kilku łatwiejszych punktów. Tym bardziej, że cały czas trwa wyścig o kwalifikacje na IO w Tokio. Do tych wszystkich wyścigów trzeba dodać jeszcze wyścig HC w Bazylei. W Turcji etapówka Salcano MTB Race, a m.in. na Słowacji i w Hiszpanii mistrzostwa tych krajów w maratonie MTB.

W Polsce też w ten weekend „prestiżowe” ściganie. Niestety tylko „prestiżowe”, bo poza tym, że kilka wyścigów zaliczanych jest do serii Pucharu Polski, to niestety nic więcej z tego nie wynika. Dwudniowe wydarzenie w Głuchołazach, to w sobotę wyścig cross country, a w niedzielę maraton Gold Hill.

W sobotę Rotary Club organizuje uphill „Rowerem na Śnieżkę”, który będzie zwieńczeniem Korony Karkonoszy, do której zaliczane są trzy wyścigi. W sobotę także czwarta już edycja XCM Miłosna w Kwidzynie.

Z kolei szybki rzut okiem na nasz kalendarz i już wiadomo, że w niedzielę naprawdę sporo maratonowych pomysłów na „zakończenie wakacji”:

  • Bike Atelier MTB Maraton – Gliwice
  • Gryf Maraton – Szczecin
  • Gold Hill MTB Maraton – Głuchołazy
  • Gorce Champion MTB – Waksmund
  • Legia MTB Maraton – Stromiec
  • LOTTO Poland Bike Marathon – Marki
  • Kaczmarek Electric MTB – Zielona Góra
  • Milko Mazury MTB – Krutyń
  • Trigar.pl MTB Challenge – Kartuzy

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0