Mistrzostwa Polski Enduro już w ten weekend

Mistrzostwa Polski Enduro już w ten weekend

Zwiększony limit miejsc na Enduro MTB Series by Kellys w Przesiece
Rowerowy weekend enduro w Przesiece
Whyte Enduro MTB Series Przesieka w formule Time Hunt
Enduro w Rabce już w ten weekend
Podsumowanie Twojego sezonu kolarskiego 2017 [ankieta]

Już w najbliższy weekend (25-26 sierpnia) odbędą się najważniejsze zawody enduro mtb sezonu: Mistrzostwa Polski w Srebrnej Górze.

W tym roku rywalizacja o biało-czerwoną koszulkę Mistrza Polski w tej dyscyplinie odbędzie się w jednej z najbardziej rozpoznawalnych miejscówek na rowerowej mapie Polski, czyli na Trasach Enduro Srebrna Góra by Kellys (Gmina Stoszowice). Zarówno Kellys, jak i Dolny Śląsk wspierają organizację imprezy przez ekipę Enduro MTB Series i PM Bike Experts, które na tę okazję przygotowała kilka nowości.

Nowa formuła rywalizacji

Tegoroczne Mistrzostwa rozgrywane będą w dwudniowej formule – ostre ściganie poprzedzi oficjalny trening w sobotę (z zabezpieczeniem medycznym) – pamiętajcie o przypięciu numerów startowych! Tego dnia będzie też możliwe korzystanie z tzw. “tarpanów”, czyli podwózki pickupem w pobliże startu OS-ów. Pozwoli to zaoszczędzić siły na podjazdy w dniu zawodów.

5 odcinków specjalnych

Ściganie odbędzie się w niedzielę, co nie znaczy, że będzie to “niedzielna przejażdżka”! Na około 40-kilometrową trasę składa się 5 odcinków specjalnych. Przebiegają one częściowo po istniejących ścieżkach kompleksu i odcinkach znanych z zeszłorocznej edycji Enduro MTB Series, ale pojawiły się też całkiem nowe sekcje. Zawodnicy, którzy mieli już okazję zapoznać się z trasą, najwięcej mówią o “polskim Whistler”, ale to nie jedyne arcyciekawe miejsce, które czeka na uczestników zawodów!

Kibicom w szczególności polecamy ścianki na trasie A, czyli OS2 (w tym słynną “Połlisz Łisler”) i OS5, oraz metę tych odcinków w pobliżu bazy zawodów w Centrum Rowerowym (Srebrna Góra, ul. Polna 14). W miasteczku zawodów na kibiców i zawodników czekają też inne atrakcje – między innymi testy rowerów i wspólne ognisko w sobotę wieczorem.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Szczegółowy harmonogram oraz inne informacje (w tym regulamin) znajdziesz na: www.enduromtbseries.pl/pl/mistrzostwa-polski

Z kolei zapisy trwają na stronie: www.mp.enduromtbseries.pl/pl

Co ważne, zapisać się mogą wszyscy – również zawodnicy bez licencji, którzy wprawdzie nie będą mogli powalczyć o mistrzowski tytuł, ale i tak czeka na nich ściganie na najwyższym poziomie. Zarówno w kategorii “PRO”, jak i “AMATOR”, wciąż dostępne są wolne miejsca – zapraszamy!
Przypominamy również, że w ramach imprezy odbędzie się kolejna edycja Akademickiego Pucharu Polski w MTB.

COMMENTS

DISQUS: 0