Mistrzostwa Polski XCM w Wiśle. Bike Maraton zaprasza

Mistrzostwa Polski XCM w Wiśle. Bike Maraton zaprasza

REKLAMA
Kolejne podium zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe
Wojciech Halejak (JBG-2 CryoSpace) – Bike Maraton, Zdzieszowice
Wyniki – 10-11 września 2016
Dodane do kalendarza / 19 / 12 / 2018
Paweł Kowalkowski (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn) – Bike Maraton, Obiszów

Ósma edycja Bike Maratonu 2018 już 18 sierpnia w Wiśle, a główną atrakcją tego wyścigu będą Mistrzostwa Polski w maratonie MTB.

Trasa godna tej rangi (dystans GIGA) liczy sobie 69 km, a przewyższenia sięgają aż 3000 m. O tytuły mistrzowskie będą na niej rywalizować zawodniczki i zawodnicy elity oraz kategorii U 23. Rok temu podczas Mistrzostw Polski XCM w Wałbrzychu (również w ramach Bike Maratonu) najlepsi okazali się Dariusz Batek i Michalina Ziółkowska. W tym roku znów obsada i konkurencja (zwłaszcza w rywalizacji mężczyzn) będzie silna, a szanse rozdzielone po równo przynajmniej między kilku pretendentów do złota. Na pewno na własnym terenie team JBG 2 będzie bardzo groźny i chętnie zgarnie kilka trofeów. Czy rywale na to pozwolą? Przekonamy się już niebawem. Na pewno walka o medale MP podnosi rangę tego Bike Maratonu i przyciągnie sporo widzów i zawodników.

Jeśli chodzi o sam przebieg trasy wiślańskiego Bike Maratonu, to po ostatnich szlifach i niewielkich korektach wciąż różni się znacznie od tego, to czego organizatorzy nas w ostatnich latach w Wiśle przyzwyczaili. W tym roku uciekniemy nieco dalej w Beskidy – w stronę Klimczoka i Szyndzielni i zjedziemy aż do Bielska – Białej. Poza tym zaliczymy stałe, żelazne punkty Bike Maratonu w Wiśle – będzie przejazd przez Brenną, będzie Błatnia, będą Trzy Kopce. Ale oprócz tego będzie dużo nowości i niespodzianek. Nowe oblicze Bike Maratonu w Wiśle już w sobotę!

Juniorzy powalczą o medale na dystansie MEGA (ok. 42 km, przewyższenie ponad 1600 m). Oczywiście oprócz tych kategorii, w których toczyć się będzie walka o mistrzowskie laury, w Wiśle wystartuje również tłum kolarzy – amatorów, dla których nowa trasa powinna być kolejną zachętą do jazdy, oczywiście oprócz tego, co ich zwykle na Bike Maraton przyciąga: świetnej zabawy i atmosfery, dobrej i profesjonalnej organizacji, prestiżu i wyrobionej już marki “BM”. Nie możemy też zapomnieć o dystansie MINI, a ten w Beskidzie Śląskim będzie miał 23 km z sumą podjazdów 840 m. Ten dystans wybiera zwykle największa liczba uczestników Bike Maratonu. Będzie też oczywiście kolejna edycja Sonko Kids Bike Maratonu – kolarskich wyścigów dla dzieci.

Wszystko zacznie się na pl. Hoffa w Wiśle w sobotę, 18 sierpnia o godz. 11:00, ale biuro zawodów działać już będzie tradycyjnie od piątku. Szykuje się spora strefa expo, która towarzyszy wszystkim kolejnym edycjom Bike Maratonu, a dodatkową atrakcją edycji w Wiśle będzie strefa regeneracji CryoSpace z kriokomorą. Będą, jak zwykle, tłumy kibiców oraz tłumy zawodniczek i zawodników z całej Polski, ale również z innych krajów. Start i meta w centrum Wisły to już tradycja, a Bike Marato jest z pewnością jedną z największych imprez i atrakcji wiślańskiego lata. Bike Maraton 2018 wkracza też już przy okazji w decydującą fazę, a do końca cyklu pozostaną nam już tylko trzy edycje – w Wałbrzychu, w Jeleniej Górze (UCI Marathon Series) i w Sobótce (finał).

W Wiśle znów będziemy też mieli sportowy weekend – dzień po Bike Maratonie odbędzie się kolejny górski Półmaraton Wiślański, bieg zaliczany do cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg.

Bike Maraton zaprasza do Wisły. Szczegóły, zapisy, więcej informacji: https://bikemaraton.com.pl

COMMENTS

DISQUS: 0