Jolanda Neff wygrywa w Kanadzie

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Jolanda Neff jeżdżąca, na co dzień w polskiej drużynie Kross Racing Team zdominowała puchar świata w Kanadzie, na podium stanęły obok niej Annika Langvad i Emily Batty. Polka Maja Włoszczowska niedzielne zmagania ukończyła na 9.miejscu.

Mistrzyni świata, mistrzyni Europy, liderka pucharu świata – Jolanda Neff od początku wyścigu jechała jak na mistrzynię przystało, kontrolując sytuację i ruszając do ataku już na pierwszej rundzie. Maja Włoszczowska w tym momencie jechała w drugiej dziesiątce i musiała gonić czołówkę. Każdym kolejnym przejechanym okrążeniem Jolanda Neff potwierdzała swoją doskonałą dyspozycję, powiększając przewagę nad rywalkami. Na metę wjechała z przewagą 1:52 min. nad Anniką Langvad. Trzecia Emily Batty straciła ponad 2 minuty.

Maja Włoszczowska z każdym okrążeniem poprawiała swoją pozycję. Siły tego dnia wystarczyło na wywalczenie 9.miejsca ze stratą ponad 5- minut do koleżanki z zespołu Kross Racing Team: Jolandy Neff. W wyścigu panów mistrz Polski Bartłomiej Wawak zakończył zmagania na 23.miejscu. Drugi z reprezentantów Krossa: Fabian Giger finiszował na 33. miejscu.

Jolanda Neff powiedziała na mecie: „Nie mogę słowami wyrazić tego jak szczęśliwa jestem w tym tygodniu. To moja 11 wygrana w pucharze świata, marzyłam o niej i byłam ostatnio, blisko, ale nie udawało mi się. Musiałam dzisiaj siebie wstrzymywać nieco ze względu na upał i jestem niezwykle szczęśliwa z wygranej. To niesamowite wygrać tutaj, ostatnie dwie wygrane przyniosły mi również zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pucharu świata”.