Jolanda Neff Mistrzynią Europy, Maja Włoszczowska tuż za podium.

Jolanda Neff Mistrzynią Europy, Maja Włoszczowska tuż za podium.

REKLAMA
Wyniki – 25-26 sierpnia 2018
Jolanda Neff czwarta w Pucharze Świata. Kross znów najlepszą damską drużyną
Maja Włoszczowska i Jolanda Neff bez podium na Mistrzostwach Świata w Lenzerheide
Flesz / 11 / 12 / 2018
Maja Włoszczowska wraca w wielkiej formie

Multi dyscyplinarne Mistrzostwa Europy w 2018 podzielone zostały między dwa miasta: Berlin i Glasgow. To właśnie w tym drugim rywalizują kolarze górscy, w tym polska gwiazda tej dyscypliny – Maja Włoszczowska.

Polka wystartowała bardzo dobrze i po rundzie rozbiegowej jechała w czołówce. Na czele stawki jechała Eva Lechner, za nią spokojnie kręciła Jolanda Neff. Szwajcarka zaatakowała w połowie pierwszej rundy, utrzymać z nią udało się tylko: Pauline Ferrand-Prevot i Gunn Rita Dahle Flesjaa. Maja jechała w okolicach 8. pozycji.

Trudna technicznie trasa idealnie podpasowała Neff, Szwajcarka można by rzec „frunęła” po niej, zyskując kolejne sekundy nad rywalkami. W międzyczasie łańcuch zerwała Dahle Flesjaa, a Linda Indergand złapała gumę. Pozwoliło to Włoszczowskiej awansować na 4. miejsce i włączyć się do walki o medale.

Neff reprezentująca Szwajcarię zwyciężyła na rowerze polskiej marki Kross, druga finiszowała Ferrand-Prevot. O trzecią lokatę do ostatnich metrów toczyła się walka między Włoszczowską a Githą Michiels. Polce do szczęścia zabrakło 8 sekund. Zawodniczki MTB nie mają czasu na złapanie oddechu, bowiem już w ten weekend szansa na rewanż. Kolejna runda pucharu świata będzie miała miejsce w Kanadzie.

fot. Kornel Osicki / Kross Racing Team

COMMENTS

DISQUS: 0