BMC gotowe na 75. edycję Tour de Pologne

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

BMC gotowe na 75. edycję Tour de Pologne

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Zwycięzca poprzedniej edycji Tour de Pologne, Dylan Teuns z BMC Racing Team, zamierza walczyć o powtórzenie sukcesu.

W składzie drużyny znaleźli się też m.in. Rohan Dennis, Alberto Bettiol i Jürgen Roelandts. Z okazji wyścigu marka BMC przygotowała również specjalny konkurs, a na mecie każdego etapu zainteresowani będą mogli bliżej zapoznać się z wyczynowymi rowerami szosowymi BMC. 75. edycja Tour de Pologne rozpocznie się w sobotę (4 sierpnia br.), a zakończy się w przyszły piątek (10 sierpnia br.). W wyścigu udział weźmie m.in. BMC Racing Team, a marka BMC będzie obecna również w miasteczku TVP1.

Rowery BMC w miasteczku TVP1

W czasie Tour de Pologne fani kolarstwa będą mieć m.in. możliwość sprawdzenia wyczynowych rowerów szosowych BMC, które będą dostępne w miasteczku TVP1 na mecie każdego etapu. „Tak jak rok temu, także teraz będziemy obecni w miasteczku TVP1. Będzie więc okazja do bliższego zapoznania się z topowymi rowerami szosowymi BMC. To również okazja do rozmowy nt. innowacyjnych technologii, dzięki którym nasze rowery należą do ścisłej światowej czołówki i wyznaczają branżowe trendy” – wskazuje BMC Polska.

Z okazji Tour de Pologne marka BMC przygotowała też specjalny konkurs, który organizowany jest na profilu BMC Polska w serwisie społecznościowym Facebook. Wygrać można m.in. przejazdy w kolumnie reklamowej wyścigu oraz oryginalną odzież kolarską BMC Racing Team. Partnerami konkursu są ASSOS of Switzerland, TAG Heuer, Taurus oraz TVP1.

Kolarze BMC Racing Team gotowi na kolejny triumf

W tegorocznym Tour de Pologne w barwach BMC Racing Team wystartuje zwycięzca klasyfikacji generalnej z poprzedniej edycji – Dylan Teuns. W składzie zespołu znaleźli się też m.in. Rohan Dennis, Alberto Bettiol, Alessandro De Marchi oraz Jürgen Roelandts. „W naszym składzie znajduje się obrońca tytułu, Dylan Teuns. Byłoby dobrze znów zająć miejsce na podium. Oczywiście celem jest wygrana, ale wyścigi etapowe UCI World Tour są ciężkie – dotyczy to szczególnie startów zbliżonych do Tour de Pologne, gdzie kwestia zwycięstwa i przegranej to kwestia sekund, jak było to rok temu. Kolejne podium Dylana byłoby więc świetne. Będziemy celować też w wygrane etapowe. Mamy znakomity zespół i sporo mocnych kolarzy, w tym m.in. Rohana Dennisa, Jürgena Roelandtsa i Alberto Bettiola” – mówi dyrektor sportowy BMC Racing Team, Maximilian Sciandri. Jak ocenia Sciandri, 75. edycja Tour de Pologne będzie otwartym wyścigiem – etapy będą krótsze (średnio po ok. 150-160 km), co powinno sprzyjać szybkiej i agresywnej jeździe. Ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu liczy na to, że powrót do Polski będzie dla niego szczęśliwy i przyniesie podobny wynik. „Każdego roku Tour de Pologne ma mniej lub więcej ciężkich etapów, kończących się trudnymi podjazdami, a to mi odpowiada. To są ciężkie etapy, ale w ubiegłym roku przetrwałem. Etap, który wygrałem, pojawi się także teraz, więc to będzie ciekawy wyścig i nie mogę się już doczekać startu. Oczywiście nie będzie łatwo wywalczyć równie dobrego rezultatu, ale po ciężkiej pracy, jaką wykonałem w ostatnim miesiącu, jestem pewny swojej formy. Jestem znów gotowy na walkę i postaram się o dobry wynik” – zapowiada Dylan Teuns.

Skład BMC Racing Team: Alberto Bettiol (ITA), Alessandro De Marchi (ITA), Rohan Dennis (AUS), Nicolas Roche (IRL), Jürgen Roelandts (BEL), Dylan Teuns (BEL) i Danilo Wyss (SUI). Dyrektorzy sportowi: Maximilian Sciandri (ITA) i Klaas Lodewyck (BEL).

Więcej informacji nt. 75. edycji Tour de Pologne:
http://www.tourdepologne.pl/pl/
Plan transmisji telewizyjnych w TVP:
https://sport.tvp.pl/38200544/kolarskie-swieto-w-polsce-plan-transmisji-tour-de-pologne
Oficjalny dystrybutor rowerów marki BMC w Polsce:
http://bmcracing.pl/


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0