Rozliczenie zrzutki na wyjazd młodzieży na ME w Graz

HomeRóżności

Rozliczenie zrzutki na wyjazd młodzieży na ME w Graz

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Impulsem do uruchomienia przeze mnie zrzutki był fakt, że zawodnicy powołani przez Kornela Osickiego na Mistrzostwa Europy zostali na przysłowiowym lodzie, bo ktoś z Władz PZKol nie zadbał o finansowanie wyjazdu. W ciągu kilku godzin marzenia 12 zawodników legły w gruzach, zawodników, którzy przelali wiadra potu i wypełnili kryteria kwalifikacyjne. Jednocześnie też poszło zielone światło dla wyjazdu zawodników na własną rękę i na własny koszt. Koszt niemały, bo wyjazd do Austrii, bo noclegi, bo wyżywienie itp itd. Na szybko przeliczył koszty Michał Gołębiewski z UKS Dream Bike Bielawa i stwierdził, że na wyjazd dwóch zawodników potrzebuje 2 tys złotych. Praktycznie w tym samym czasie i on i ja uruchomiliśmy zrzutkę. We własnym zakresie zebrali ponad 3,5 tys złotych, dzięki czemu zabrali ze sobą jeszcze Dominika Dańkowskiego z Mitutuyo AZS Wratislavia, którego klub przekazał zatankowanego busa.

W swojej zrzutce napisałem, że jeśli ekipa z Bielawy zbierze środki we własnym zakresie, to te uzbierane przeze mnie trafią do pozostałych zawodników powołanych przez Kornela, którzy zdecydowali się na wyjazd na własną rękę. Okazało się, że każdy z zawodników i klubów postanowił we własnym zakresie udźwignąć wyjazd, więc moja zbiórka nadal miała sens i jej celem było odciążenie budżetów klubów. W sumie uzbierałem 2 376 złotych, co w przeliczeniu na 10 zawodników (Wojciech Karpierz i Dominik Dańkowski pojechali z UKS Dream Bike Bielawa) daje kwotę 237,60 złotych. Jednak już na wstępnie Marcin Górski z SGR Specialized stwierdził, że oni sobie sami dadzą radę, więc odeszło kolejnych dwóch zawodników – Paweł Garczyk i Filip Helta.

Tym samym na 8 zawodników wyszło po 297 złotych. Byłby to koniec matematyki, ale na środowym treningu Magda Zielińska złamała obojczyk i w związku z tym Bogdan Czarnota poinformował mnie, że „działkę” należną Kubie Zamroźniakowi i Piotrowi Kryńskiemu przekazują dla Magdy.

Ostatecznie zrobiłem następujące przelewy:

  • UKS Sokół Kęty – Magda Zielińska – 891 PLN
  • Hurom Sławno Accent – Marcin Budziński i Agnieszka Szpocińska – 594 PLN
  • Superior Zator – Gabriela Wojtyła – 297 PLN
  • OK Racing – Patrycja Świerczyńska – 297 PLN
  • JBG-2 CryoSpace – Mateusz Nieboras – 297 PLN

Dziękuję wszystkim, którzy zasilili którąkolwiek ze zbiórek chociażby kilkoma złotymi oraz osobom, które udostępniając zrobiły zasięg obu zrzutek.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0