Rozliczenie zrzutki na wyjazd młodzieży na ME w Graz

HomeRóżności

Rozliczenie zrzutki na wyjazd młodzieży na ME w Graz

Uwolnij siłę MTB!
Grosza daj Rychlebom… na nowe ścieżki!
Błażej Maresz: lepiej mieć przeciętnych zawodników, bo nie doświadczą rozczarowania
Zbiórka na rehabilitację Piotra Karkoszki, trenera KS “Sokół Kęty”
Dekada pisania o kolarstwie to brzmi dumnie! Ale to dopiero rozgrzewka…

Impulsem do uruchomienia przeze mnie zrzutki był fakt, że zawodnicy powołani przez Kornela Osickiego na Mistrzostwa Europy zostali na przysłowiowym lodzie, bo ktoś z Władz PZKol nie zadbał o finansowanie wyjazdu. W ciągu kilku godzin marzenia 12 zawodników legły w gruzach, zawodników, którzy przelali wiadra potu i wypełnili kryteria kwalifikacyjne. Jednocześnie też poszło zielone światło dla wyjazdu zawodników na własną rękę i na własny koszt. Koszt niemały, bo wyjazd do Austrii, bo noclegi, bo wyżywienie itp itd. Na szybko przeliczył koszty Michał Gołębiewski z UKS Dream Bike Bielawa i stwierdził, że na wyjazd dwóch zawodników potrzebuje 2 tys złotych. Praktycznie w tym samym czasie i on i ja uruchomiliśmy zrzutkę. We własnym zakresie zebrali ponad 3,5 tys złotych, dzięki czemu zabrali ze sobą jeszcze Dominika Dańkowskiego z Mitutuyo AZS Wratislavia, którego klub przekazał zatankowanego busa.

W swojej zrzutce napisałem, że jeśli ekipa z Bielawy zbierze środki we własnym zakresie, to te uzbierane przeze mnie trafią do pozostałych zawodników powołanych przez Kornela, którzy zdecydowali się na wyjazd na własną rękę. Okazało się, że każdy z zawodników i klubów postanowił we własnym zakresie udźwignąć wyjazd, więc moja zbiórka nadal miała sens i jej celem było odciążenie budżetów klubów. W sumie uzbierałem 2 376 złotych, co w przeliczeniu na 10 zawodników (Wojciech Karpierz i Dominik Dańkowski pojechali z UKS Dream Bike Bielawa) daje kwotę 237,60 złotych. Jednak już na wstępnie Marcin Górski z SGR Specialized stwierdził, że oni sobie sami dadzą radę, więc odeszło kolejnych dwóch zawodników – Paweł Garczyk i Filip Helta.

Tym samym na 8 zawodników wyszło po 297 złotych. Byłby to koniec matematyki, ale na środowym treningu Magda Zielińska złamała obojczyk i w związku z tym Bogdan Czarnota poinformował mnie, że “działkę” należną Kubie Zamroźniakowi i Piotrowi Kryńskiemu przekazują dla Magdy.

Ostatecznie zrobiłem następujące przelewy:

  • UKS Sokół Kęty – Magda Zielińska – 891 PLN
  • Hurom Sławno Accent – Marcin Budziński i Agnieszka Szpocińska – 594 PLN
  • Superior Zator – Gabriela Wojtyła – 297 PLN
  • OK Racing – Patrycja Świerczyńska – 297 PLN
  • JBG-2 CryoSpace – Mateusz Nieboras – 297 PLN

Dziękuję wszystkim, którzy zasilili którąkolwiek ze zbiórek chociażby kilkoma złotymi oraz osobom, które udostępniając zrobiły zasięg obu zrzutek.

COMMENTS

DISQUS: 0