Mała Liga XC zaprasza do Mińska Mazowieckiego

Mała Liga XC zaprasza do Mińska Mazowieckiego

REKLAMA
Maciej Jeziorski (Romet Factory Racing) – Jelenia Góra Trophy UCI HC, Jelenia Góra
Filip Hasse (Team Merx Wągrowiec) – Trzy wieże XC, Szczecin
Zawodnicy z Volkswagen Samochody Użytkowe wystartowali w Val di Sole i w Sudetach
Puchar Polski w cross country – kalendarz 2018
Michał Topór (Superior Zator) – Mistrzostwa Polski XCO, Warszawa

Organizatorzy cyklu Mała Liga XC serdecznie zapraszają na 7 etap cyklu. Wyścig odbędzie się 4 sierpnia w Mińsku Mazowieckim na premierowej trasie przygotowanej przez Roberta i Dawida Rosochackich. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki, a trasa wyścigu będzie poprowadzona w bezpośrednim sąsiedztwie pomnika przyrody, jakim jest najstarsza sosna w Polsce.

Tak jak podczas wszystkich edycji w dniu zawodów zostaną rozegrane cztery wyścigi: pierwsze dwa przeznaczone są dla dzieci i młodzież, pozostałe dwa to wyścigi starszych kategorii (od juniora po Masters IV).

Runda, na której zostanie rozegrany wyścig różni się od dotychczasowych przede wszystkim dystansem. Długość jednej pętli to ok. 4,6 km. Pierwsza część okrążenia to XC w najczystszej postaci. Nie zabraknie sztywnych podjazdów, szybkich zjazdów oraz singli. Oprócz ciekawie ukształtowanego terenu twórcy trasy zbudowali kilka przeszkód, nie zabraknie więc dropów, przejazdów po poprzecznych balach czy rock gardena. Większość przeszkód będzie można objechać bezpieczniejszą, aczkolwiek wolniejszą linią.

Druga część rundy przypadnie do gustu kolarzom lubiącym szybkość, gdyż będzie więcej płaskich i szerokich duktów leśnych. Na końcówce rundy będą jeszcze dwie atrakcje: malowniczy singiel wzdłuż rzeczki Srebrnej oraz przejazd wokół najstarszej sosny w Polsce.

Tradycyjnie podczas wyścigu nagrodzeni zostaną zwycięzcy w każdej kategorii (pierwsze trzy miejsca), a na koniec zostanie zorganizowana loteria z drobnymi upominkami od Partnerów cyklu. Nie zabraknie również smacznego jedzenia i strefy dla dzieci.

Ze względu na decydującą fazę cyklu w niektórych kategoriach będziemy z pewnością obserwować walkę o cenne punkty w klasyfikacji generalnej, zarówno indywidualnej jak i drużynowej.

Szczegóły wyścigu znajdują się na stronie internetowej cyklu.

Serdecznie zapraszamy,

Ekipa Małej Ligi XC

COMMENTS

DISQUS: 0