Plan na weekend 31/2018

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 31/2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Ściganie w kolarstwie górskim w tym tygodniu liczy się od środy do wtorku. Od wczoraj w portugalskim Braga odbywają się Akademickie Mistrzostwa Świata, a właśnie dziś wyścigi cross country. Przed południem odbył się wyścig kobiet, w którym Gabriela Wojtyła zdobyła brązowy medal (re-live). O 15:30 na trasę ruszają mężczyźni, a wśród nich m.in. Krzysztof Łukasik i Michał Topór (live). Wczoraj dwa medale padły łupem naszych kolarzy szosowych – Piotra Konwy i Marty Lach w jeździe indywidualnej na czas.

Przechodzimy do weekendu, a tam dla elity w kalendarzu tylko wyścig w Wielkiej Brytanii w Builth Wells. Wyścig w kalendarzu ma o tyle sens, że dwa dni później kilkaset km na północ, w Glasgow, odbędą się Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim elity. Na liście startowej mamy 7 zawodników z Polski – Marek Konwa, Mariusz Michałek, Bartłomiej Wawak oraz Paula Gorycka, Aleksandra Podgórska, Katarzyna Solus Miśkowicz i Maja Włoszczowska. Pełna lista zgłoszonych zawodników dostępna tu.

Jeśli chodzi o ściganie w kraju, to jak co tydzień namawiam Was do spróbowania swoich sił w cross country. W okolicach Warszawy, w Mińsku Mazowieckim w sobotę Mała Liga XC. W sobotę także w Puławach Grand Prix w kolarstwie górskim.  A w niedzielę w okolicach Trójmiasta, w Żukowie, wyścig o tej samej nazwie czyli Żukowo XC.

Ponadto nie brakuje maratonów, ale w najbliższy weekend odbywają się tylko w niedzielę, 5 sierpnia 2018:

  • Bike Cross Maraton – Suchy Las
  • Bike Maraton – Obiszów
  • Kaczmarek Electric MTB – Bolesławiec
  • Maratony Kresowe – Narewka
  • Zachodnia Liga MTB – Santok

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0