Ruszyły zapisy na Tauron Uphill Jaworzyna Krynicka

HomeRóżności

Ruszyły zapisy na Tauron Uphill Jaworzyna Krynicka

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Zawody rowerowe będą imprezą towarzysząca piknikowi „DZIEŃ RATOWNIKA GÓRSKIEGO”

Zlokalizowane są na terenie malowniczego Beskidu Sądeckiego, w paśmie Jaworzyny Krynickiej z najwyższym szczytem od którego pochodzi nazwa pasma, wznoszącego się na wysokości 1114 m n.p.m.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe (akcesoria rowerowe znanych marek) oraz puchary, a na wszystkich uczestników pamiątkowe medale.
Biorąc udział w zawodach, uczestnicy wspierają działalność Fundacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Trasa o długości 10 km rozpoczyna się od ostrego startu w Krynicy — Zdrój nieopodal ulicy Szkolnej, po czym natychmiast wchodzi w las bardzo stromym, około 200 metrowym podjazdem. Łączy się ze szlakiem niebieskim, który wznoszącym się zboczem góry przecina stok narciarski, a następnie prowadzi na Przełęcz Krzyżową (768 m n.p.m.). Kolejno trasa prowadzi grzbietem, po czym wychodzi z lasu na rozległe tereny nad Słotwinami. Dalej zalesionym grzbietem Bukowiny trasa wprowadza nas na Przysłup (1044 m n.p.m.), a następnie pod szczyt Runka (1082 m n.p.m.). Po skręcie w lewo szlak zmienia się z niebieskiego na czerwony, który kieruje się bezpośrednio na szczyt Jaworzyny Krynickiej.

Wydarzenie na stronie Fundacji GOPR: http://www.fundacja.gopr.pl/Ruszaj-zapisy-na-TAURON-UPHILL-JAWORZYNA-KRYNICKA
oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/232779207332503/


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0