Mazovia MTB Marathon zaprasza do Olsztyna

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Mazovia MTB Marathon zaprasza do Olsztyna

Gorące słońce, chłodna toń jeziora Ukiel, piękno warmińskiej przyrody i grono przyjaciół podobnie jak ty kochających jazdę na rowerze. Tak właśnie będzie 29 lipca na olsztyńskiej edycji Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego w Olsztynie to doskonała miejscówka na letni weekend dla całej rodziny. Właśnie dlatego ta edycja cyklu Cezarego Zamany jest wciąż na liście TOP 3 rowerowych imprez w Polsce. Stolica Krainy Tysiąca Jezior, tak określany jest Olsztyn, miasto gdzie 1/5 powierzchni to tereny leśne, wśród których znajdują się 2 rezerwaty przyrody! Prawda, że to niezwykłe?

W tym niesamowitym otoczeniu odbywa się wyjątkowa impreza. Do wyboru niezmiennie 4 dystanse, podzielone ze względu na poziom trudności. Trasa maratonu wiedzie brzegiem malowniczego Jeziora Ukiel i dalej na zachód w kierunku mniejszych lecz nie mniej atrakcyjnych jezior, które otaczają tereny leśne o niespotykanej urodzie. W tym roku Cezary Zamana, organizator zawodów, osobiście przemierzał dukty i singletracki, żeby uczestnicy zawodów mogli w lepszej niż rok temu odsłonie, doświadczać ukrytych skarbów warmińskiej ziemi.

Efektem tych działań jest trasa Fit, która prowadzi po pofałdowanym leśnym terenie, w większości po drogach szutrowych oraz w mniejszym stopniu po lekko trawiastych. Profil trasy jest dość pofałdowany, natomiast końcówka, to uroczy singletrack wzdłuż najpiękniejszego jeziora w okolicy. Dystans ½ Pro z początku i na końcu to fragmenty trasy Fit, natomiast środek dystansu pomiędzy 15 i 25 km to creme de la crème MTB – istny interwał po singlach, nie przetartych dzikich drogach, gdzie każdy zawodnik przetestuje sprawność swoich przerzutek i hamulców.

Dla wojowników przeznaczony jest dystans Pro. Tutaj organizator przygotował wyczerpujący interwał, gdzie 40 % trasy ma charakterystykę zawodów XC, a suma przewyższeń to prawie 800 metrów! Czy jesteś gotowy na to wyzwanie? Dodatkowo podczas Olsztyńskiej edycji bawić kibiców i uczestników będzie słoneczna ekipa Eska Summer City, która zatroszczy się o osoby będące w miasteczku sportowym, czyli w tym przypadku na miejskiej plaży. O atrakcje dla maluchów zadba, podobnie jak na innych edycjach Mazovii, rybka MiniMini znana z ekranów telewizji dla najmłodszych MiniMini+.

Imprezę wspiera wielu sponsorów. Dlatego uczestnicy mogą liczyć na hojne upominki. Odbędzie się konkurs dla zawodników dystansów Fit, 1/2 Pro i Pro, w którym będzie można wygrać najlepszą na świecie wyciskarkę do soków renomowanej firmy Hurom. Firma Go Sport przygotowała nagrody specjalne dla najmłodszych zawodników, a kosmetyczna marka Lirene ufundowała nagrody dla Pań. Warto także zajrzeć po zawodach na facebookową stronę organizatora, bowiem tam odbywają się cykliczne konkursy z marką Buff, która rozdaje swoje kolarskie chusty po każdej edycji zawodów Mazovii. O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra.

Współorganizatorem zawodów jest olsztyński OSiR, zaś Honorowym Patronatem objął tę wyjątkową imprezę Prezydent Miasta Olsztyna.

COMMENTS

DISQUS: 0