CST 7R MTB Team po Salzkammergut Trophy

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

CST 7R MTB Team po Salzkammergut Trophy

Zawodnicy grupy CST 7R wystartowali w Salzkammergut Trophy.

Tydzień temu kolarze CST 7R MTB Team wystąpili w Bike Maratonie w Szklarskiej Porębie, gdzie było do przejechania blisko 105 km. W miniony weekend wyzwanie było jeszcze poważniejsze, bowiem zawodnicy startowali w Salzkammergut Trophy, gdzie musieli pokonać 119,5 km przy przewyższeniu 3848 m (trasa Trophy B). Warto dodać, że nie był to najdłuższy dystans podczas austriackich zawodów, gdyż trasa Trophy A liczyła 210 km.

Do Austrii pojechali Dariusz Batek, Michał Kucewicz i Michał Neumann. Dwaj pierwsi zajęli bardzo dobre lokaty, choć lider teamu nie był z siebie do końca zadowolony. Wyścig w austriackich Alpach uczy pokory i szacunku dla tych gór. Niekończące się podjazdy o nachyleniu dochodzącym do 30% robią wrażenie. Świetna organizacja i kibice na trasie sprawiają, że to wyjątkowa impreza. Cieszę się, że tam pojechałem. Pod kątem sportowym natomiast nie jestem zadowolony z wyniku. Po starcie jechaliśmy w pięciu, ale już na pierwszym technicznym podjeździe nie do końca sprawny bark przypomniał o sobie i po prostu spadłem z roweru. Był to moment, w którym szybko zweryfikowałem swoje plany na ten start i powstał nowy cel – ukończyć, który w pełni udało się osiągnąć – powiedział Dariusz Batek.

Trzeci z naszych przedstawicieli, czyli Michał Neumann, tym razem miał słabszy dzień i nie ukończył wyścigu.

Kiedy trójka naszych kolarzy startowała w Austrii, Jakub Najs z powodzeniem reprezentował barwy CST 7R w Pucharze Strefy MTB Sudety, zajmując w Jodłowniku miejsce na najniższym stopniu podium.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Salzkammergut Trophy

Trophy B

Dariusz Batek 14. miejsce /7. w kat. M30/,

Michał Kucewicz 30. miejsce /11. w kat. M30/,

Michał Neumann DNF.

Puchar Strefy MTB Sudety

Jakub Najs 3. miejsce.

COMMENTS

DISQUS: 0