CST 7R MTB Team po Salzkammergut Trophy

CST 7R MTB Team po Salzkammergut Trophy

Dariusz Batek obronił tytuł Mistrza Polski
Jakub Najs zasila skład CST 7R MTB Team
Podsumowanie sezonu CST Riders
Opony CST Jack Rabbit 29″
Powstała grupa CST MTB Team

Zawodnicy grupy CST 7R wystartowali w Salzkammergut Trophy.

Tydzień temu kolarze CST 7R MTB Team wystąpili w Bike Maratonie w Szklarskiej Porębie, gdzie było do przejechania blisko 105 km. W miniony weekend wyzwanie było jeszcze poważniejsze, bowiem zawodnicy startowali w Salzkammergut Trophy, gdzie musieli pokonać 119,5 km przy przewyższeniu 3848 m (trasa Trophy B). Warto dodać, że nie był to najdłuższy dystans podczas austriackich zawodów, gdyż trasa Trophy A liczyła 210 km.

Do Austrii pojechali Dariusz Batek, Michał Kucewicz i Michał Neumann. Dwaj pierwsi zajęli bardzo dobre lokaty, choć lider teamu nie był z siebie do końca zadowolony. Wyścig w austriackich Alpach uczy pokory i szacunku dla tych gór. Niekończące się podjazdy o nachyleniu dochodzącym do 30% robią wrażenie. Świetna organizacja i kibice na trasie sprawiają, że to wyjątkowa impreza. Cieszę się, że tam pojechałem. Pod kątem sportowym natomiast nie jestem zadowolony z wyniku. Po starcie jechaliśmy w pięciu, ale już na pierwszym technicznym podjeździe nie do końca sprawny bark przypomniał o sobie i po prostu spadłem z roweru. Był to moment, w którym szybko zweryfikowałem swoje plany na ten start i powstał nowy cel – ukończyć, który w pełni udało się osiągnąć – powiedział Dariusz Batek.

Trzeci z naszych przedstawicieli, czyli Michał Neumann, tym razem miał słabszy dzień i nie ukończył wyścigu.

Kiedy trójka naszych kolarzy startowała w Austrii, Jakub Najs z powodzeniem reprezentował barwy CST 7R w Pucharze Strefy MTB Sudety, zajmując w Jodłowniku miejsce na najniższym stopniu podium.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Salzkammergut Trophy

Trophy B

Dariusz Batek 14. miejsce /7. w kat. M30/,

Michał Kucewicz 30. miejsce /11. w kat. M30/,

Michał Neumann DNF.

Puchar Strefy MTB Sudety

Jakub Najs 3. miejsce.

COMMENTS

DISQUS: 0