Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Crafterem i Californią po zwycięstwo

HomeINFORMACJE PRASOWE

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Crafterem i Californią po zwycięstwo

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, profesjonalna drużyna kolarstwa górskiego zarejestrowana w UCI, z tytułem drużynowego Mistrza Polski w przełajach i w kolarstwie górskim, składa się z 8 wyczynowych zawodników, wśród których znajduje się trzech Mistrzów Polski i dwóch olimpijczyków.

Trenerem zespołu jest Bogdan Czarnota, odpowiadający także za przygotowanie kadry narodowej. Głównym sponsorem całej drużyny jest marka Volkswagen Samochody Użytkowe, która przekazała członkom na cały sezon w użytkowanie dwa samochody: Volkswagena Craftera i Volkswagena Californię.

Zespół, podobnie jak w zeszłym roku, to czołowi i zawodnicy kolarstwa górskiego:

  • Marek Konwa, wielokrotny mistrz Polski i medalista mistrzostw świata, olimpijczyk,
  • Katarzyn Solus-Miśkowicz, medalistka mistrzostw Polski, olimpijka
  • Jakub Zamroźniak, mistrz Polski do lat 23,
  • Michalina Ziółkowska, mistrzyni Polski w maratonie MTB,
  • Michał Ficek, medalista mistrzostw Polski w maratonie MTB,
  • Piotr Kryński, medalista Pucharu Polski
  • Trenowani pod okiem doświadczonego zawodnika i trenera Bogdana Czarnoty, który odpowiada także, za przygotowanie kadry narodowej kolarstwa górskiego.

W tym roku Team został wzmocniony o dwóch nowych, znakomitych zawodników: Bartosza Janowskiego i Annę Urban.

Bartosz Janowski do tej pory świetnie sobie radził w Bike Maratonach. W trwającym obecnie sezonie ma w planach starty w kilku znaczących zawodach. Bartek pochodzi z Krakowa, gdzie aktualnie mieszka. Absolwent krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Kolarstwo górskie uprawia wyczynowo od 15 lat. W sezonie 2009, reprezentując barwy narodowe, brał udział w Mistrzostwach Świata XCM w Graz – Stattegg. Prywatnie Bartek jest szczęśliwym ojcem. Przed wstąpieniem do teamu najbardziej lubił podczas zawodów ścigać się z Bogdanem Czarnotą, więc nic dziwnego, że trafił pod jego skrzydła. Zawodnika z trenerem niewątpliwie spoił wypadek Bogdana, gdzie Bartek pomógł ówczesnemu rywalowi jadąc po pomoc około 2km w przeciwnym kierunku trasy.

Drugim wzmocnieniem drużyny jest Anna Urban. Ubiegły sezon obfitował dla niej w wiele sukcesów. Zawodniczka wygrała między innymi Puchar Polski w maratonach MTB w kategorii Elita oraz zakwalifikowała się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w maratonie MTB. Oprócz tego Anna Urban zajęła drugie miejsce w słynnych zawodach Salzkammergut Mountainbike Trophy i uplasowała się na podium wielu innych maratonów. Ania, zanim odkryła swoje powołanie do MTB uprawiała wiele dyscyplin sportu, m.in. tenis. Ania mieszka pół na pół w Łodzi i Austrii, gdzie prowadzi pensjonat przy stoku narciarskim.
Z wiadomych przyczyn również uwielbia narty.

Zawodnicy patrzą jednak daleko w przyszłość i nie skupiają się tylko na obecnym sezonie. Najbliższe dwa lata będą okresem ciężkich przygotowań. Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team ma na horyzoncie zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku, odbywające się w Tokio. Niezwykle istotne jest, aby działać według określonego planu przygotowań, który pozwoli naszym kolarzom odnieść sukces na igrzyskach.

Zawodnicy przemierzają kilometry nie tylko na rowerach. Zawody odbywające się w całej Europie, bardzo często wymagają długich podróży. Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w sezonie 2018/2019 ma do swojej dyspozycji dwa nowe samochody: Volkswagena Craftera oraz Volkswagena Californię. Dzięki wielu funkcjonalnościom samochody dają możliwość wygodnego, szybkiego podróżowania z możliwością bezpiecznego przewiezienia rowerów i potrzebnego sprzętu.

Volkswagen Crafter, przystosowany został do przewozu 9 osób. Z myślą o komforcie podczas długich tras, każdy z pasażerów posiada indywidualny fotel z możliwością regulacji pochylenia oparcia. Duża przestrzeń bagażowa pozwala na bezproblemowe przewiezienie rowerów i potrzebnych części zapasowych. Dodatkowo z myślą o bezpieczeństwie, samochód wyposażony został m.in.: w napęd 4MOTION, „Park Pilot” – czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz system ochrony (monitorowania) boków pojazdu, kamerę cofania, „Light Assist” – asystent świateł drogowych, „Lane Assist”- asystent utrzymania pasa ruchu, reflektory przednie wykonane w technologii LED, asystenta ruszania pod górę, asystenta bocznego wiatru, ACC – aktywny tempomat oraz system automatycznego hamowania po kolizji.

Volkswagen California to nie tylko idealny samochód na trasę, ale także miejsce, w którym podczas zawodów zawodnicy mają możliwość zregenerować się na jednym z wygodnych łóżek. Jedno znajduje się pod otwieranym dachem, drugie powstaje po rozłożeniu dolnej kanapy. Rowery zawodnicy przewożą na bagażniku zamontowanych na klapie, a części zapasowe w bagażniku dachowym, wszystkie akcesoria pochodzą z oferty marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Sam samochód wyposażony został m.in.: w napęd 4MOTION, „ParkPilot” – czujniki parkowania w przednim i tylnym zderzaku, „Rear Assist” – asystent parkowania (czujniki parkowania w przednim i tylnym zderzaku), kamerę cofania, ACC – aktywny tempomat, system wspomagania ruszania pod górę oraz system automatycznego hamowania po kolizji.

Dzięki profesjonalnym strojom kolarskim firmy Martombike, starty w każdą pogodę są przyjemnością. Najnowsze ubrania drużyny są nie tylko klejone, ale również dodatkowo łączone w technologii Ultrasound Speed, czyli idealnie płaskim łączeniu dzianiny technologią ultradźwięków.

Zawodnikom pokonanie nawet najcięższych tras ułatwia sprzęt najwyższej klasy. Dzięki lekkim rowerom Scotta kolarze osiągają świetne wyniki. Rowery posiadają pełne zawieszenie, ale jednocześnie dzięki blokadzie nie uginają się podczas pedałowania i jazdy po równym terenie. Dzięki tylnemu zawieszeniu umożliwiają szybkie i bezpieczne pokonywanie technicznych zjazdów, jak i nierównych podjazdów.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0