Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 20-22 lipca w Mrągowie

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 20-22 lipca w Mrągowie

Finał XX edycji Pucharu Smoka MTB w Kątach
Wyniki – 23-24 lipca 2017
Puchar Świata w kolarstwie górskim w Vallnord (Andora)- kiedy i gdzie oglądać?
Kiedy i gdzie oglądać Puchar Świata w kolarstwie górskim – Lenzerheide, Szwajcaria
Puchar Świata XCO, Nove Mesto na Morave [zapowiedź]

Pod koniec lipca oczy całej kolarskiej Polski zwrócone będą w stronę Mrągowa, gdzie po raz pierwszy w historii odbędą się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Na Górze Czterech Wiatrów zmierzą się kolarze we wszystkich kategoriach wiekowych, od młodzika po kategorie Masters. Do walki o mistrzowski tytuł staną też kolarskie gwiazdy, a wśród nich złota Maja Włoszczowska.

Po raz pierwszy w historii gospodarzem najważniejszej, kolarskiej imprezy w Polsce zostało Mrągowo, gdzie na Górze Czterech Wiatrów będzie można zobaczyć kolarski czempionat. Swój udział potwierdziła już mistrzyni świata Maja Włoszczowska.

Oprócz wyścigu głównego do rywalizacji staną kolarze we wszystkich kategoriach wiekowych, od młodzika po kategorie Masters. Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim startują 20 lipca i potrwają trzy dni.

Mistrzostwa Polski to jedno z najważniejszych wydarzeń w kolarskim kalendarzu.  To że w tym roku odbędą się one na Mazurach, to ogromna nominacja dla Mrągowa i stowarzyszenia LUZ Grupa.

– Organizacja Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim to dla nas ogromne wyzwanie – mówi Arkadiusz Cała, prezes Stowarzyszenia LUZ Grupa. – Bardzo się cieszymy, że nasze dotychczasowe działania zostały docenione przez PZKol i środowisko kolarskie, efektem czego było przyznanie nam praw organizacji Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. To olbrzymia szansa na promocję Mazur i samego Mrągowa. Oczywiście olbrzymie brawa i uznanie należą się Sponsorowi Strategicznemu Mistrzostw – firmie SM Mlekpol, która zdecydowała się wesprzeć finansowo te wielkie przedsięwzięcie. Bez ich wsparcia nie byłoby tej imprezy. Dzięki dobrej współpracy z Gminą Mrągowo Miasteczko Sportowe Mistrzostw Polski i sama trasa zlokalizowana zostanie na Górze Czterech Wiatrów. Partner Strategiczny, Hotel Mercure Mrągowo Resort & SPA zadba o naszych gości. W hotelu znajdować się będzie punkt informacyjny, odbędą się konferencje prasowe i panele dyskusyjne.

Organizatorzy przygotowują dużo atrakcji. Odbędą się imprezy towarzyszące m.in. wyścigi skierowane do amatorów w ramach cyklu Milko Mazury MTB oraz wyścigi dla dzieci. Powstanie rozbudowana strefa kibica ,w której znajdą się m.in. testy rowerowe, wystawcy z branży rowerowej, stoisko promocyjne Rowerowe Mazury. Gratką dla kibiców będzie na pewno spotkanie z Mają Włoszczowską podczas promocji jej najnowszej książki “Rowerem na szczyt”. Będzie to niepowtarzalna okazja na wspólne zdjęcie, autograf i zakup książki z indywidualną dedykacją.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim to przede wszystkim wyścigi o tytuł i koszulkę Mistrza Polski. Pierwsze koszulki rozdane zostaną już w piątek podczas wyścigu o tytuł Mistrza Polski Sztafet ( XCR ). Do rywalizacji staną najlepsze kluby kolarskie w Polsce.

– Sztafety to bardzo emocjonujący wyścig – tłumaczy Arkadiusz Cała. – Każda drużyna wystawia 4 zawodników z kategorii: elita mężczyzn, elita kobiet, mężczyzna poniżej 23 lat, mężczyzna junior, kobieta poniżej 23 lat. Kolejne medale Mistrzostw Polski rozdane zostaną w niedzielę. Wtedy od samego rana zaplanowano wyścigi o tytułu Mistrzowskie. Na początek wystartują kategorie Masters i Cyklosport. Następnie o tytuły Mistrza Polski powalczy kategoria Junior. Po południu, a dokładnie o godzinie 14:00 na linii startu stanie Elita kobiet. Wśród pretendentek do tytułu Mistrza Polski Elity kobiet jest między innymi Maja Włoszczowska. To jedna z niewielu okazji, by zobaczyć naszą dwukrotną wicemistrzynię olimpijską, mistrzynię świata, wielokrotną mistrzynię Europy i Polski, zwyciężczynię Pucharu Świata podczas rywalizacji na trasie. Ostatnim wyścigiem o tytuł Mistrza Polski będzie wyścig Elity Mężczyzn. Ten wyścig również przysporzy wiele emocji. Na starcie między innymi obecny obecny Mistrz Polski Marek Konwa, Piotr Brzóska i Bartłomiej Wawak. Wyścigi Elity na pewno na długo zapadną w pamięci kibiców. Trudna, wymagająca i widowiskowa trasa plus najlepsi polscy zawodnicy to gwarancja wielkich emocji.

Jak się okazuję, to nie koniec emocji. Pióra na rowery zamienią także dziennikarze, którzy staną do walki w Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w kolarstwie górskim XCO.

Stowarzyszenie Luz Grupa to pomysłodawca i organizator Milko Mazury MTB – cyklu 12 emocjonujących i widowiskowych wyścigów rowerowych organizowanych na Mazurach.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim rozgrywane są od 1993 roku. Pierwszymi zwycięzcami wyścigu w kategorii elita zostali wśród mężczyzn Wojciech Kadrzyński, a wśród kobiet Agnieszka Godras. W tym roku kolarze powalczą o 26. tytuł w historii. Rekordzistą jest Maja Włoszczowska, która tytuł mistrzyni Polski wywalczyła już 11 razy. W tym roku jest także główną kandydatką do zdobycia złota.

COMMENTS

DISQUS: 0