Michalina Ziółkowska z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team druga na Bike Adventure

HomeINFORMACJE PRASOWEKomentarze

Michalina Ziółkowska z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team druga na Bike Adventure

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Bike Adventure to czterodniowy wyścig zlokalizowany w Szklarskiej Porębie, gdzie do pokonania są dwa wielkie górskie masywy. Zawody składały się z 4 etapów, a zawodnicy mają za sobą 240 km tras, 8000 m przewyższeń.

Michalina Ziółkowska wywalczyła drugie miejsce, ale walka była bardzo zacięta. Międzynarodowa, doświadczona konkurencja znacznie podniosła poziom zawodów. Najlepsza okazała się Słowaczka, Janka Keseg Števková, z którą Ziółkowska przez całe cztery dni toczyła bardzo zaciętą rywalizację.

Michalina Ziółkowska – 2. miejsce na Bike Adventure
Tegoroczny Bike Adventure z racji podniesienia go do rangi S2 przyciągnął na start kilka zawodniczek z zagranicy. Dzięki temu na każdym etapie była zacięta rywalizacja. To były dla mnie 4 dni walki z bardzo doświadczoną Słowaczką – Janką Keseg Števková. Scenariusz każdego z etapów był podobny, szłyśmy mocno pod górę, na plecach siedziała nam jeszcze Niemka. W środkowej części na bardziej technicznych i interwałowych fragmentach Janka przeprowadzała swój atak, ja starałam się gonić pod górę. Na 1. etapie dorwałam ją na szczycie przed ostatnim zjazdem, ale tam wypracowała sobie parę sekund przewagi, które utrzymała na ostatnim technicznym kilometrze. W drugim i trzecim etapie traciłam odpowiednio nieco ponad 2 i kilkadziesiąt sekund. Ostatni etap potoczył się trochę nietypowo. Już przed pierwszym bufetem musiałam stanąć, bo zeszło mi powietrze z tylnej opony. Kiedy uporałam się z defektem musiałam gonić, ale strata była w okolicach minuty. Kilka kilometrów przed metą okazało się, że Janka gdzieś przestrzeliła zakręt i tym sposobem na ostatnim odcinku szanse się wyrównały. Na szutrze pod górę szłyśmy razem mocno, a kiedy zaczął się singiel to była już prawdziwa walka i szalone tempo. Na ostatnim interwale Števková chyba włączyła turbo, a ja nie dałam jej już rady. Tym samym potwierdziła, że była w tej etapówce najlepsza. Ja cieszę się z drugiego miejsca i z 4 niezapomnianych dni ścigania w górach!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0