Plan na weekend 27/2018

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 27/2018

Dla kogo wakacje, dla tego wakacje. Elita kolarstwa górskiego rusza w ponad miesięczny maraton startowy, niczym Tour de France, które też startuje w ten weekend. Przed specjalistami od cross country tydzień po tygodniu Puchary Świata – najpierw we włoskim Val di Sole, a potem w Andorze. Po tych dwóch startach przyjdzie walka o koszulki z orłem, w tym roku w dniach 20-22 lipca w Mrągowie. Tydzień później w austriackim Graz Mistrzostwa Europy dla zawodników kategorii Junior i U23, a dwa tygodnie później Mistrzostwa Europy elity w szkockim Glasgow.

Ale po kolei. Już w ten weekend w Val di Sole nie tylko Puchar Świata w cross country. Już w piątek rozegrany zostanie XCC, którego wyniki zadecydują o rozstawieniu na starcie niedzielnej rywalizacji. Bezpośrednio po XCC na sąsiednim torze rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w 4X. To chyba jedna z najbardziej intensywnych i najbardziej widowiskowych odmian kolarskich wyścigów. O ile XCO i XCC, podobnie jak rozgrywany w sobotę Puchar Świata w zjeździe, będą transmitowane na redbull.tv, o tyle o relacji na żywo z MŚ 4X nic nie wiadomo. A szkoda.

A co w kraju? W Szklarskiej Porębie trwa kolarskie święto. Po zmaganiach na trasach Bike Adventure przed amatorami długich dystansów Ultra Bike Maraton. Na wyróżnienie zasługuje także debiutująca na mapie etapówek Korona Świętokrzyska, o której możecie przeczytać tu.

W niedzielę jedna z moich ulubionych tras z serii Maratony Kresowe – w Janowie koło Chełma. Fajna, interwałowa trasa z technicznymi elementami. Naprawdę można się ujechać. Polecam!

Ciekawa runda zapowiada się także w Szczytnie na Milko Mazury MTB, ponoć swoje trzy grosze dorzucił do niej Arek Trzciński, który tamte rejony zna jak mało kto. Będzie soczyście!

Nie zapominam o cross country – w ten weekend w niedzielę Trzy Wieże XC w Szczecinie oraz Puchar Smoka XC w Łysej Górze.

W sumie w krajowym kalendarzu 11 wyścigów. Oprócz tych wymienionych powyżej następujące:

  • Iglotex Wyścig Ośmiu Jezior
  • Bike Cross Maraton – Binduga / Murowana Goślina
  • Bike Race Zamysłów – Rybik Zamysłów
  • Kaczmarek Electric MTB – Nowa Sól
  • Legia MTB Maraton – Leoncin

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0