Wyniki – 30 czerwca-1 lipca 2018

Wyniki – 30 czerwca-1 lipca 2018

Kross Racing Team at 2015 UCI MTB World Championships [wideo]
[PR] Bartłomiej Wawak (KRT) tuż za podium w Chorwacji
Tomasz Swierczyński (Kross Racing Team): to kibice budują atmosferę wyścigu

Chwilowa przerwa od wyścigów najwyższej rangi to okazja do szlifowania formy albo / i kolekcjonowania kolejnych punktów UCI na koncie. Taki właśnie plan na weekend, i to z powodzeniem, mieli m.in. Maja Włoszczowska oraz Bartłomiej Wawak. Zawodnicy Kross Racing Team zajęli w czeskim Bedrichovie odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Bart musiał uznać wyższość Jaroslava Kulhavego, który był szybszy o 20 sekund.

Na Strabag MTB Cup była liczna reprezentacja Polaków, a swoje konto o punkty UCI wzboacili także Krzysztof Łukasik (miejsce 9), Tomasz Budziński (m. 13) oraz Marcin Budziński (m.15). Wśród kobiet po kilkanaście punktów zdobyły Katarzyna Solus Miśkowicz (m.6) oraz Gabriela Wojtyła (m.7). Po kilka wpadło na konta Patrycji Świerczyńskiej (m.10), Rity Malinkiewicz (m.11), Marty Turoboś (m.13) oraz Klaudii Bajolek (m.14).

W wyścigach juniorów najwyższe lokaty zdobyli Wiktor Wiśniewski (m.11) oraz Agnieszka Szpocińska (m.6). Pełne wyniki z Bedrichova pod linkiem.

We Włoszech rozegrane zostały mistrzostwa kraju w maratonie MTB. Po tytuły sięgnęli Samuele Porro oraz Mara Fumagalli.

Także we Włoszech odbył się 4. z kolei wyścig zaliczany do Internazionali d’Italia Series. Wśród mężczyzn najszybszy był Gerhard Kerschbaumer, a wśród kobiet Yana Belomoina.

W Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Europy w ultramaratonie MTB na dystansie 213 (!!!) km. Najszybciej trasę tę pokonał Joseba Albizu Lizaso, który potrzebował na to 10 godzin i 4 sekund. Najszybsza kobieta, Clara Fernandez Chafer, potrzebował o dwie godziny i dwadzieścia minut więcej.

Może nie ultra, ale także nie lada wyzwaniem był w kraju Extreme MTB Challenge w Głuszycy, gdzie Łukasz Klimaszewski zameldował się na mecie po prawie pięciu i pół godziny.

Trwa także etapówka Bike Adventure, gdzie wydaje się, że już od pierwszego etapu było pewne, że czerwony pociąg będzie rozdawać tu karty…

A poniżej “jedynki” z minionego weekendu oraz linki do pełnych wyników.

fot. Bike Adventure


Extreme MTB Challenge – Głuszyca


100 km:

  • Łukasz Klimaszewski – Mitutoyo AZS Wratislavia
  • Barbara Borowiecka – Szczepan Bike Giant Gorzów

Pełne wyniki – link


Bike Adventure – Szklarska Poręba


I etap


UCI:

  • Adrian Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  • Janka Stevkova – Slovak National Team

Pro:

  • Mathias Frohn – Team Firebike Handelshof
  • Nadia Kolomiiets – Ghost Team Ukraine

Fun:

  • Janik Kossack – Focus Rapiro Racing
  • Zuzanna Krzystała-Stępień – Sup Lifting Team Bugla Bike Service

Pełne wyniki – link


II etap


UCI:

  • Mariusz Michałek – JBG-2 CryoSpace
  • Janka Stevkova – Slovak National Team

Pro:

  • Mathias Frohn – Team Firebike Handelshof
  • Nadia Kolomiiets – Ghost Team Ukraine

Fun:

  • Janik Kossack – Focus Rapiro Racing
  • Zuzanna Krzystała-Stępień – Sup Lifting Team Bugla Bike Service

Pełne wyniki – link


III etap


UCI:

  • Adrian Brzózka – JBG-2 CryoSpace

Pro:

  • Mathias Frohn – Team Firebike Handelshof
  • Nadia Kolomiiets – Ghost Team Ukraine

Fun:

  • Janik Kossack – Focus Rapiro Racing
  • Zuzanna Krzystała-Stępień – Sup Lifting Team Bugla Bike Service

Pełne wyniki – link


IV etap


UCI:

  • Adrian Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  • Janka Stevkova – Slovak National Team

Pro:

  • Mathias Frohn – Team Firebike Handelshof
  • Nadiia Kolomiets – Ghost Team Ukraine

Fun:

  • Janik Kossack – Focus Rapiro Racing
  • Zuzanna Krzystała-Stępień – Sup Lifting Team Bugla Bike Service

Pełne wyniki – link


Klasyfikacja Generalna


UCI:

  • Adrian Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  • Janka Stevkova – Slovak National Team

Pro:

  • Mathias Frohn – Team Firebike Handelshof
  • Nadiia Kolomiets – Ghost Team Ukraine

Fun:

  • Janik Kossack – Focus Rapiro Racing
  • Zuzanna Krzystała-Stępień – Sup Lifting Team Bugla Bike Service

Pełne wyniki – link


XC Gdańsk – Matemblewo


Elita:

  • Artur Sowiński
  • Paulina Juchniewicz

Junior:

  • Filip Potrykus
  • Natalia Śliwińska

Masters:

  • Kobiety – Ewelina Cywińska
  • I – Damian Ciba – Ta Ko Team
  • II – Mariusz Krzywiel
  • III – Jacek Kulesza
  • IV – Grzegorz Pellowski

Pełne wyniki – link


Mała Liga XC – Wiązowna/Zagórze


Elita

  • Błażej Jakóbowski – WGR Team
  • Klaudia Cichacka – Baran Cycling Team

Junior:

  • Marcel Sobczyk – iFon Kolarz Klub

Junior Młodszy:

  • Bartosz Samul – MSR Mrągowo
  • Małgorzata Głogowska – MSR Mrągowo

Masters:

  • Kobiety – Justyna Małek – iBox Mała Liga Cycling Team
  • I – Artur Mioduszewski – Trezado
  • II – Piotr Małek – iBox Mała Liga Cycling Team
  • III – Jarosław Mitas – Klinika Rowerów
  • IV – Krzysztof Mrożewski – Mybike.pl

Pełne wyniki – link


Północna Liga MTB XC – Toruń


Elita:

  • Daniel Lipiński – TTC Beretta Toruń

Kobiety:

  • Maja Gondek – UKS Copernicus Toruń

Masters:

  • I – Eduard Tomashevsky – West MTBo Team
  • II – Norbert Łysiak – N-Bike Academy
  • III – Jarosław Belt – MTB Eldar Świecie

Kellys Cyklokarpaty – Pruchnik


Elita:

  • Bartosz Janowski – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Giga:

  • Michał Golonka – KSPO Dentinea 1A

Mega:

  • Lary Zębatka – laryzebatka.com
  • Ewa Karchniwy – SCS OSOZ Racing Team

Hobby:

  • Tomasz Niedźwiecki
  • Joanna Głowacka – Roweromania

Pełne wyniki – link


Legia MTB Maraton – Kępa k/Sochocina


Giga:

  • Tomasz Strzemieczny – Sportgang Wysportowani Racing Team

Mega:

  • Mateusz Jarzębowski – BodyiCoach Cycling Team
  • Paulina Kawka – 23 Team

Mini:

  • Igor Tomczak – Raz na wozie Brzeziny MTB
  • Dorota Tabor – AMP UKS Victoria Radzymin

Pełne wyniki – link


Legia MTB Maraton – Kampinos Granica


Giga:

  • Tomasz Strzemieczny – Sportgang Wysportowani Racing Team

Mega:

  • Mateusz Jarzębowski – BodyiCoach Cycling Team
  • Paulina Kawka – 23 Team

Mini:

  • Igor Tomczak – Raz na wozie Brzeziny MTB
  • Ewa Gołąb – AMP UKS Victoria Radzymin

Pełne wyniki – link


Cisowianka Mazovia MTB – Brodnica


Pro:

  • Damian Perkowski – PT Mazury Team Ełk
  • Magdalena Kosko – MCP Bike Team

1/2 Pro:

  • Jarosław Wołosiuk – CryoSpace Olsztyn
  • Magdalena Kuszmider – iFon Kolarz Klub

Fit:

  • Aleksander Shevtcov – Folta
  • Malwina Krzyczkowska – Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin

Pełne wyniki – link


Solid MTB Maraton – Wilkowice


Giga:

  • Adam Adamkiewicz – Real 64sto
  • Magdalena Wojtyła – IM Motion Specialized Skoda Gall ICM Team

Mega:

  • Mateusz Lewandowski – Real 64sto
  • Monika Otulakowska – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team

Mini:

  • Michał Dacewicz – Romet Factory Team
  • Emilia Wojtkowiak – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team

Pełne wyniki – link


MTB Cross Maratonem – Kielce


Master:

  • Piotr Krawczyk – Real 64sto
  • Ania Wajzer – Sengam Sport Racing Team

Fan:

  • Jakub Okła – Metrobikes.pl
  • Magdalena Mędracka – Sengam Sport Racing Team

Family:

  • Patryk Kowalski – Sport Serwis Sandomierz
  • Katarzyna Szczęsna – UKS MDK Tytan Radom

Pełne wyniki: Masters / Fan / Family

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0