Plan na weekend 26/2018

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 26/2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Co prawa na udział w zawodach może co do zasady zdecydować się nawet na kilka godzin przed wystrzałem startera, ale są pewne wyjątki. Jednak im trudniejszy wyścig, im większe wyzwanie, tym trudniej o spontaniczną decyzję. W ten weekend w Polsce kilkanaście wyścigów, ale dwa z nich są nieprzypadkowe i nikt przypadkowo nie znajdzie się na ich starcie. Po pierwsze to Extreme MTB Challenge w Głuszycy, który jeszcze przed swoim debiutem organizatorzy ochrzcili „Najtrudniejszym ultramaratonem MTB w Polsce”. Uczestnicy wystartują o 9:00, a na pokonanie trasy liczącej 100 km i 4 tys metrów przewyższenia będą mieli aż 10 godzin.

W sobotę startuje także czterodniowa etapówka Bike Adventure w Szklarskiej Porębie. Każdego dnia zawodnicy zmierzą się z trasą liczącą 60-70 km i około 2 tys m przewyższenia. Warto w tym miejscu podkreślić, że etapówka organizowana przez Maćka Grabka jest wpisana do kalendarza UCI i ma kategorię S2.

Skoro jesteśmy już przy kalendarzu UCI i ekstremalnych wyzwania, to w sobotę Mistrzostwa Europy w ultramaratonie MTB (Vielha, Hiszpania). W ten weekend także nowych właścicieli znajdą koszulki mistrzów kraju – w XCO w Rosji, Norwegii, Puerto Rico, a w XCM we Włoszech. Polacy pewnie pojawią się także na wyścigu z serii UCI Marathon Series w czeskim Holesovie oraz Strabag MTB Cup w Bedrichovie. Mocnej obsady możemy się spodziewać także na Internazionali d’Italia Series we włoskim Belluno oraz na 3 Nations Cup w belgijskim Houffalize.

Spontaniczną decyzję odnośnie startu możesz na pewno podjąć w kontekście jednodniowych wyścigów, których jak co weekend jest bardzo dużo i jest w czym wybierać.

Dla miłośników cross country – w sobotę XC Gdańsk w Matemblewie, Grand Prix Puław oraz Mała Liga XC w Wiązownej, w niedzielę z kolei Północna Liga MTB XC w Toruniu. Amatorzy jazdy długodystansowej mogą w sobotę wybrać się do Pruchnika na Kellys Cyklokarpaty lub na Legię MTB Maraton do Sochocina, a w niedzielę wybierać między Cisowianka Mazovia MTB w Brodnicy, Solid MTB Maratonem w Wilkowicach, MTB Cross Maratonem w Kielcach i Legią MTB Maratonem w Kampinosie.

Myślisz już o kolejnym weekendzie? Zaplanuj go z naszym kalendarzem zawodów.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0