Brodnica czyli Mazovia w krainie jezior w najbliższą niedzielę

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Brodnica czyli Mazovia w krainie jezior w najbliższą niedzielę

W najbliższy weekend Cezary Zamana zabiera miłośników kolarstwa MTB na Pojezierze Brodnickie, które jest wyjątkowo atrakcyjnym regionem turystycznym.

VIII etap Cisowianka Mazovia MTB Marathon będzie przebiegał dzikimi ścieżkami Brodnickiego Parku Krajobrazowego, na terenie którego występuje ponad 60 jezior! W ramach maratonu zawodnicy będą mieli okazję zobaczyć wiele z nich, gdyż trasa poprowadzona jest w dużej części brzegami najatrakcyjniejszych widokowo akwenów. Baza zawodów zlokalizowana została jak w poprzednich latach nad jeziorem Niskie Brodno tuż obok plaży, co na pewno spodoba się kibicom i osobom, które zamierzają towarzyszyć startującym zawodnikom. Z uwagi na wyjątkowe walory przyrodnicze okolic Brodnicy, spodziewajcie się wszystkich elementów, które składają się na wzorową trasę MTB! Dystans Hobby to 7 km poprowadzonych po drogach szutrowych w bardzo atrakcyjnym kompleksie leśnym, z lekkimi przewyższeniami, z szerokimi bezpiecznymi przejazdami. Dystans Fit wiedzie na przemian w górę i w dół. Został zdecydowanie zmodyfikowany w porównaniu do bardzo trudnej zeszłorocznej trasy (najtrudniejszy Fit w historii cyklu), tym razem mamy trasę skróconą do 22 km, przenaczoną zdecydowanie dla osób, które startują w maratonie MTB po raz pierwszy. Dystans 1/2 Pro, to bardzo zmienna dynamicznie trasa, najładniejsza w całym tegorocznym cyklu Mazovii! Początek jest bardzo dynamiczny z licznymi podjazdami o dużym nachyleniu oraz szybkimi zjazdami i pięknym 2 kilometrowym single trackiem poprowadzonym po lesie bukowym. Dystans Pro prowadzi niepowtarzającymi się trasami, czyli całe 60 km zawodnicy nie będą wjeżdżać na te same fragmenty szlaku!

Wszystkie trasy dostarczą mocnych wrażeń. Wisienką na torcie będzie apetyczny bufet, który nakarmi głodnych wrażeń i spragnionych adrenaliny sportowców.
Dodatkową klasyfikację przewidziano dla mieszkańców Brodnicy. Będą mogli rywalizować w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, ½ Pro i Pro z podziałem na płeć. Dzieci do szóstego roku życia dadzą czadu w 300 – 400 metrowym wyścigu MiniMini+ Mazovia, który zostanie rozegrany na terenie miasteczka sportowego. Na dzielne zuchy spłynie lawina pochwał, a do rąk trafią dyplomy oraz upominki.

Imprezę wspiera wielu sponsorów. Dlatego uczestnicy mogą liczyć na hojne upominki. Odbędzie się konkurs dla zawodników dystansów Fit, 1/2 Pro i Pro, w którym będzie można wygrać najlepszą na świecie wyciskarkę do soków renomowanej firmy Hurom. Firma Go Sport przygotowała nagrody specjalne dla najmłodszych zawodników, a kosmetyczna marka Lirene ufundowała nagrody dla Pań. Warto także zajrzeć po zawodach na facebookową stronę organizatora, bowiem tam odbywają się cykliczne konkursy z marką Buff, która rozdaje swoje kolarskie chusty po każdej edycji zawodów Mazovii.

Tym, co wyróżnia imprezy organizowane przez kolarskiego mistrza Polski, jest pozytywna atmosfera. Podkreślają to tysiące zawodników, uczestniczący w maratonach Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Dlatego warto zabrać ze sobą najbliższych: rodzinę, przyjaciół i znajomych. Nie tylko po to, by zapewnić sobie doping. Ale również po to, aby i oni mogli odpocząć na łonie przyrody. O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra.

Program zawodów
sobota
• godz. 16.00-18.00- zapisy w biurze zawodów

niedziela
• godz. 8.00-11.30 – zapisy w Biurze Zawodów,
• 10.30 – start dystansu Hobby
• 11.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
• 11.40 – start dystansu Fit
• 11.50 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
• 12.00 – start dystansów ½Pro i Pro
• godz. 12.30 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 14.00 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 15.00 – dekoracja dystansu ½Pro i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 15.30 – dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 16.00 – zamkniecie trasy maratonu
• godz. 16.15 – zakończenie imprezy
Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

COMMENTS

DISQUS: 0