Piękne ściganie na Jurze – Bike Atelier MTB Maraton

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Piękne ściganie na Jurze – Bike Atelier MTB Maraton

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jurajskie gminy ponownie nie zawiodły i były sceną pięknej rywalizacji na tamtejszych, rowerowych trasach Bike Atelier MTB Maratonu.

Żarki, Janów i Niegowa po raz trzeci z rzędu gościły największy w województwie śląskim cykl maratonów w kolarstwie górskim. Bardzo ciekawa trasa, prowadząca przez urokliwe tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej przyciągnęła blisko 800 uczestników. Rywalizowali oni na jednej z dwóch pętli – dłuższej o długości 66km (PRO) oraz krótszej, 27,5-kilometrowej (HOBBY). Zawodnicy jechali w otoczeniu ostańców skalnych i jaskiń, mijając najciekawsze atrakcje tego regionu, takie jak zamki w Mirowie i Bobolicach, czy też turystyczną miejscowość Złoty Potok. Startowali i finiszowali w Żarkach, w Leśniowskiej Frajdzie, tuż obok sanktuarium.

Jechało się przepięknie. Podczas wyścigu trochę pokropiło, ale to nas w ogóle nie przestraszyło. Było sporo fragmentów piaszczystych, które po lekkich opadach były nawet łatwiej przejezdne – opowiadała Basia Gosztyła, jedna z uczestniczek, druga w swojej kategorii wiekowej. – Trasa była cudowna, a w tym pędzie zdołałam zapamiętać miejscowość Antolka. Jak się tam pięknie jechało!

W tym roku po raz pierwszy startuję w wyścigach Bike Atelier MTB Maraton i za każdym razem odkrywam nowe trasy. Do startów namówił mnie mój mąż, który sam jeździ na szosie. Gdy ja ruszam na trasę na „góralu”, on mknie po okolicznych drogach i potem spotykamy się na mecie – dodaje. Najlepszym zawodnikiem na dystansie PRO był jeden z czołowych kolarzy górskich w Polsce, Wojciech Halejak. Po piętach deptał mu Michał Neumann, ale ostatecznie musiał dać za wygraną i zajął drugie miejsce. Trzeci był Michał Kucewicz. Wśród kobiet zwyciężyła Zuzanna Krzystała Stępień, która zdecydowanie pokonała Alinę Serafin i Dagmarę Drabik.

Na krótszej pętli równych sobie nie miał Tomasz Pierwocha. O ponad minutę wyprzedził on kolejnego, Adriana Borutę. Trzeci był Szymon Stawowy. Sandra Adamczyk triumfowała w zmaganiach kobiet, przed Małgorzatą Kustra-Kapol i Anną Kaczmarzyk. Na dystansie 27,5km ścigali się też młodzi zawodnicy, poniżej 16 roku życia, który startowali w towarzystwie swojego opiekuna. Natomiast w miasteczku zawodów w Żarkach odbyły się wyścigi dla maluchów, na krótkich odcinkach.

Zapraszamy wszystkich nie tylko na zorganizowane imprezy kolarskie, ale również codzienne wycieczki rowerowe, weekendowe wyjazdy i jeszcze dłuższe pobyty – mówi wójt gminy Niegowa, Dorota Hajto-Mazur. – Te urokliwe tereny to nasze ogólne dobro, którym chcemy się dzielić. Najdłuższa trasa z jaką zawodnicy się dziś zmierzyli to przegląd praktycznie wszystkich gmin-gospodarzy, który uwzględniał m.in. zamki w Mirowie i Bobolicach. Poza tym Niegowa jest gminą rolniczą, więc charakteryzuje się specyficznym kolorytem, typowym dla pól uprawnych. Takich krajobrazów nie spotyka się zbyt często. Jako gmina staramy się zachęcać wszystkich do aktywnego spędzania czasu, organizując różnego rodzaju eventy sportowe. Uczestnikom wyjdzie to na zdrowie, a przy okazji można podziwiać piękne tereny – podsumowuje.

Wyniki

Kolejny wyścig zaliczany do cyklu Bike Atelier MTB Maraton rozegrany zostanie 29 lipca w Częstochowie.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0