Lotto Poland Bike Marathon w Płocku

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Lotto Poland Bike Marathon w Płocku

Płock ponownie oczarował miłośników dwóch kółek. W historycznej stolicy Polski odbył się dziewiąty etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów na rowerach górskich.

Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, zawitał do Płocka już dziewiąty raz z rzędu. Na trasie uznawanej za jedną z najpiękniejszych na Mazowszu ścigało się prawie 450 amatorów MTB. Kolorowe Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów oraz startem i metą wyścigów znalazło się w sercu Płocka, na przepięknym Starym Rynku.

– To taki prawdziwy klasyk Mazowsza – mówił organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Trasa w Płocku przebiega szerokimi, twardymi duktami i wąwozami na wysokiej skarpie wiślanej. Interwałowa i pagórkowata z solidnymi jak na Mazowsze podjazdami i technicznymi zjazdami.

Na dystansie MAX (56 km) zwyciężył Łukasz Góralewski, przed Kamilem Kuszmidrem (obaj z KK Catena Wyszków) i Ernestem Kurowskim (AGK Nexelo Kurowski Team). Wśród kobiet wygrała Izabela Żeszczyńska (Sklep Rowerowy Dirty40), wyprzedzając Sylwię Tkaczyk (Mybike.pl) i Katarzynę Pakulską (Adalight-Arealamp).

Trasę MINI (34 km) najszybciej pokonał Adrian Kuczyński (Absolute Bikes Team), finiszując przed Mateuszem Rochowiakiem (Kross Staff Team) i Mariuszem Szczepańskim (Niewiadów Boro). W rywalizacji kobiet triumfowała Izabela Kamińska (Patnet Team), która wyprzedziła Katarzynę Skurę (Jakoobcycles BKK Team) i Justynę Kwaśniewską (Probis Bike Team).

Na dystansie FAN (9 km) wśród chłopców zwyciężył Mateusz Szyszko (Warszawski Klub Kolarski), przed Maciejem Petryszynem (UKK Huragan Wołomin) i Mateuszem Szczepańskim (V-Max Mińsk Mazowiecki). W gronie dziewcząt najlepsza była Natalia Dobrzyńska (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Katarzyną Jedynak (LeSz Go! Rogów Junior) i Zuzanną Gruszewską z Mławy. W Mini Crossie jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Płocku triumfował KK Catena Wyszków, przed Mybike.pl i MGG Dobry Kurs Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i UKK Huragan Wołomin. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Struzikami i Rogalskimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Płocku został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Płocka, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Płocku, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz profesjonalnym sklepem i serwisem RafBike Store.

Teraz ekipa Poland Bike opuszcza Mazowsze i zaprasza w Góry Świętokrzyskie. Już w najbliższą niedzielę 1 lipca w Starachowicach odbędą się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym oraz II Starachowicka Strzała, czyli wyścigi amatorów na rowerach szosowych i górskich. A zaraz potem w dniach 6-8 lipca w Wąchocku i Sitkówce-Nowinach Poland Bike zorganizuje trzydniową Koronę Świętokrzyską – Górską Etapówkę MTB. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0